• REDO
Historia przeglądania
blog-img

Cubitron II generacji to chemicznie wytworzony minerał, który powstaje w kontrolowanym procesie spiekania. Najważniejszą zaletą opatentowanego procesu wytwarzania ziaren Cubitron jest możliwość tworzenia różnych struktur krystalicznych, dzięki którym ścierniwo jest wyjątkowo odporne na duże naciski i obciążenia dynamiczne. Dzięki specjalnej budowie ziarna Cubitronu są ostre przez cały czas szlifowania. Wyjątkowa udarność i ostrość Cubitronu powodują, że nawet pod dużymi naciskami ilość generowanego ciepła pozostaje pod kontrolą. Dlatego właśnie nasyp cubitronowy sprawdza się w obróbce wrażliwych na ciepło stali nierdzewnych, tytanu oraz stopów chromu i niklu.

Nowa formuła ziarna Cubitron™ II to rewolucja w procesie obróbki metalu. Ich unikalny, opatentowany kształt sprawia, że ziarna są stale ostrzone pod wpływem ścierania, dzięki czemu dłużej zachowują swoje właściwości. W trakcie szlifowania i cięcia powstaje niższa temperatura, a proces obróbki staje się szybszy i łatwiejszy. Właśnie dlatego możesz sprawniej wykonać zadanie.

  • Konwencjonalne ziarno na materiale ściernym ma nieregularny i przypadkowy kształt. Powoduje to, że zamiast czystej, mechanicznej obróbki, ziarna "rzeźbią" w powierzchni metalu, nagrzewając go i ścierając wolniej. Ziarna szybko ulegają "zatępieniu", co skraca ich żywotność.

  • Precyzyjne kształtowane ziarna Cubitron™ II o unikalnym kształcie zostały kierunkowo ustawione za pomocą pola elektrostatycznego. W rezultacie, powstają samoostrzące się ziarna ścierne o trójkątnym kształcie, które pod wpływem ścierania tworzą nowe ostre krawędzie. Ponieważ Cubitron™II nie przegrzewa obrabianego materiału i dłużej zachowuje właściwości tnące, wytrzymuje do 4 razy dłużej w porównaniu do tradycyjnego nasypu z ziarnem ceramicznym.


  • 2018-08-07