• REDO
Historia przeglądania
blog-img

TRIZACT™ to stała i jednorodna jakość wykończenia Za każdym razem

Unikalny konstrukcja materiału strukturalnego 3M Trizact™ zapewnia stałą i jednorodną jakość wykończenia, większą siłę skrawania oraz ochronę przed przegrzaniem powierzchni. Dzięki używaniu 3M Trizact™ uzyskasz skrócenie procesu obróbki do dosłownie kilku kroków. Wszystko zaczyna się od mikroreplikacji Wymyślona przez 3M technologia mikroreplikacji znalazła swoje zastosowanie w materiale ściernym określonym mianem Trizact™ Mikroreplikacja to technologia opatentowana przez 3M umożliwiająca formowanie małych i dokładnie ukształtowanych piramidek i nanoszenie ich na odpowiednie podłoże.

Dlaczego Trizact™ oferuje jednorodne wykończenie w przeciwieństwie do tradycyjnych materiałów nasypowych?

Precyzyjnie uformowane piramidki i równomiernie naniesione na powierzchnię (zdjęcie po lewej) gwarantują stałą jakość pracy i eliminują różnice wynikające z pracy różnymi pasami ściernymi. Tradycyjne materiały nasypowe (zdjęcie po prawej), których cechą jest nieregularne rozmieszczenie minerału ściernego, powoduje nierównomierne zużycie i wykończenie. Tradycyjne materiały nasypowe w początkowej fazie są bardzo ostre, natomiast w miarę upływu czasu pracy „tępią się” coraz szybciej. 3M Trizact™ - każda piramidka uformowana jest z dokładnie frakcjonowanego ścierniwa. Podczas ścierania odkrywana jest kolejna warstwa minerału ściernego.

Większa żywotność TRIZACT™ jest materiałem o żywotności nawet do pięciu razy większej niż tradycyjne materiały nasypowe. Stosowanie Trizact™ pozwala na skrócenie procesu szlifowania dzięki redukcji sekwencji ziarnistości. Jednakowa siła skrawania Choć początkowa siła skrawania Trizact™ wydaje się mniejsza od tradycyjnych materiałów nasypowych w rzeczywistości pozostaje na niezmienionym poziomie przez cały okres pracy pasa. Większa żywotność i jednakowa siła skrawania minimalizują ilość zmian narzędzia ściernego. Jednorodna jakość wykończenia Trizact™ pozostaje jednakowo "ostry" przez cały proces szlifowania, dzięki czemu gwarantuje stałą i jednorodną jakość wykończenia. Zwróć uwagę na stałą jakość wykończenia przy użyciu materiału Trizact™ w porównaniu z tradycyjnym materiałem nasypowym.

Materiał ścierny o strukturze złożonej z tysięcy mikroskopijnych trójwymiarowych piramid. Piramidy wytworzone w procesie mikroreplikacji zostały precyzyjnie naniesione na podłoże. Każda piramidka uformowana jest z dużej ilości dokładnie frakcjonowanego ścierniwa. W trakcie pracy piramidki ścierają się, eksponując nowe ziarna, aż do podstawy piramidy. Dzięki swojej unikalnej budowie materiał ten się nie zapycha i generuje minimalną ilość ciepła, co umożliwia precyzyjną obróbkę różnych rodzajów materiałów takich jak: stal, metale nieżelazne, szkło. Materiał ścierny Trizact™ pracuje od kilku do kilkunastu razy dłużej od tradycyjnych materiałów nasypowych.


  • 2022-07-28
  • Daniel Silski