• REDO
Historia przeglądania
Założenie firmy REDO

2002

Firma REDO zaczyna swoją działalność, wprowadza także odmienną oraz przystosowaną pod europejski rynek formę narzędzi ściernego XL-RD. Dotychczas dyski z włóknin sprasowanych dostępne były wyłącznie w amerykańskim systemie calowym odpowiadajace rozmiarom zbliżonym do 115mm.

 • 2002
 • Wprowadzenie dysków XL-RD z mocowaniem 22mm

  Wprowadzenie dysków XL-RD z mocowaniem 22mm


  Jako pierwsi wprowadziliśmy skróconą nazwę dla tego produktu nazywając go XL-RD (XL - 3M™ EXL Scotch Brite™ ; RD - Rigid Disc), nazwa ta obecnie kojarzona jest trwale z dyskami z włóknin sprasowanych. Firma REDO jako właściciel marki XL-RD oraz podmiot jaki wprowadził i ukierunkował nazewnictwo produktów z włóknin sprasowanych informuje iż jedyne oryginalne dyski XL-RD™ otrzymacie Państwo wyłącznie od REDO.

 • 2006
 • Konfekcja włókniny EXL

  Jako pierwsi w kraju i nieliczni w europie rozpoczynamy konfekcjonowanie włóknin ściernych prasowanych. Skraca to znacząco czas realizacji, mocno wpływa na poprawę dostępności a produkt jest wolny od wad wcześniejszej metodyki wycinania. Na chwilę obecną przetwarzamy płyty EXL na dyski XL-RD, koła XL-UW, narzędzia XL-SM (mini narzędzia ścierne). XL-FS narzędzia z trzpieniem oraz XL-M6.

 • 2008
 • Rozpoczęcie produkcji pasów

  Badając szerokie zapotrzebowanie na pasy ścierne w Naszym kraju, uruchamiamy linię produkcji pasów bezkońcowych. Skracamy dostępność tego narzędzi z realizacji od 2-3 tygodni do oszałamiającego jak na tamte czasy terminu do 10 do roboczych. Pasy ścierne produkowane są nareszcie w Polsce.

 • 2011
 • Duże koła FB (Flap Brush)

  Rok 2011 to duże zmiany w strukturze firmy oraz w porftofio produktów. Jako pierwsi w europie i jedyni w Polsce, otwieramy linię produkcji dużuch ściernic włókninowych. Dysponujemy kompleksową linią montażową szczotek budowanych na bazie okrągłego rdzenia w średnicach osiągających do 300mm. Zamówienia na szczotki realizaowanę są w zaledwie 2 tygodnie. Do tej pory narzędzia produkowane były w zakładach produkcyjnych 3M w USA i sproawdzane były do europy.

 • 2011
 • Wałki do satynowania Mini Brush (MB)

  W roku 2011 opracowujemy nową linię lekkich i nie obciążających szlifierki kątowe linię wałów do bezpośredniego osadzenia w szlifierce kątowej. Nareszcie do satynowania można użyć zwykłej szlifierki ręcznej z regulacją obrotów. Wałki które produkujemy mają znacząco "odchudzoną budowę", są lżejsze co przekłada się na zmianę obciążeń. Operator mniej "męczy rękę" pracuje szybciej i wydajniej, dodatkowo mniej obciąża urządzenie co znacząco przekłada się na jego żywotność.

 • 2012
 • Nowy dysk XL-RD II i popularyzacja pasów ścernych

  Okazuje się, że rynek potrzebuje pasów na praktycznie każdy wymiar oraz natychmiastowej realizacji. Ilość wykorzystywanych pasów w procesach produkcyjnych rośnie a tym samym uruchamiamy drugą linię produkcyjną. Gwarantując nadal jedną z najszybszych realziacji pasów ściernych w Polsce. Pasy pod zamówienie i to w praktycznie każdym rozmiarze realizujemy w jedyne 5 dni roboczych. Równolegle także opracowaliśmy i otrzymaliśmy patent na nową metodę produkcji dysków nowej generacji ze sprasowanej włókniny ściernej. Dyski produkcji sekcyjnej odnosza sukces produkujemy je w ulepszonej wersji do dnia dzisiejszego.

 • 2014
 • Konwerting włóknin miekkich i maszynowych

  Ciągły rozwój nowoczesnych metod obróbki wywiera potrzebę udoskonalenia produktów. Włóknina miękka i maszynowa to wytrzymały materiał, który idealnie nadaje się do wykańczania oraz oczyszczania powierzchni. Właściwości włoknin miękkich doceniają coraz częsciej użytkownicy końcowi obrabiający stal nierdzewną. Na rynku pojawiają sie więc dyski lamelkowe SC-RD oraz rolki i arkusze naszej produkcji. W roku 2014 firma REDO rozpoczyna także podklejanie włóknin materiałem welurowanym co przekłada się na lepsze mocowanie dysków do podkładek roboczych.

 • 2018
 • Automatyzacja produkcji dysków ROLOK

  Uruchamiamy automatyczną linię produkcji dysków w systemie szybkiego montażu ROLOK. Smoczek mocowania jest wtapiany w strukturę włokniny co pozwala na pracę z większym dociskiem gwarantując całkowitą bezawaryjność. Nie obca jest nam produkcja dysków z materiałów nasypowych. Dodatkowo zaczynamy pracę nad technologią termolaminacji tj. usztywnienia termicznego i lepszego podparcia ziaren. W nasze produkcjia to klaser ponad 70 rodzajów dysków rolok od materiałów mikrościernych, poprzez nasypy kończąc na włóknine sprasowanej, prasowanej REDO oraz włókninach miekkich i maszynowych.

 • 2018
 • Konwerting materiałów 3M™ Cubitron™ II

  W roku 2018 ootrzymaliśmy specjalne wyróżnienie od 3M. Staliśmy się jednym z zalewie siedmiu konwerterów europejskich produkujących dla 3M pasy ścierne z materiałów Cubitron™ II. Wyróżnienie te jest nie byle czym świadczy o nieskazitelnej jakości jaką oferujemy. Wybór REDO na konwertera marki Cubitron II to ważne wydarzenie w życiu naszej marki potwierdza to bezawaryjność oraz najszybszy w polsce czas produkcji pasów ściernych. Oferujemy produkt dostosowany do niemal każdego zastosowania i poziomu wydajności. Pasy produkowane są w polsce a nasza oferta gwarantuje najszersze porfolio materiałowe w naszym kraju.

 • 2019
 • Polska włóknina prasowana (FUEGO, NERO, HARMA, MORA))

  Jako pierwsi w Polsce poddaliśmy włóknine miekką procesowi wielokrotnego zagęszczenia tworząc tym samym pierwszą produkowaną w Polsce włókninę ścierną prasowaną. Włókniny prasowane REDO PL to idealne do skutecznej obróbki stali nierdzewnych oraz aluminium. Rewelacyjna konstrukcja włókien ściernych REDO PL wraz z zastosowaniem wysokiego stopnia prasowania sprawia iż narzędzia te wyróżniają się niezwykłą wydajnością. Włókniny tej klasy są idealnym rozwiązaniem dla obróbki stali nierdzewnych, metali nieżelaznych oraz stali czarnej. Włókniny REDO PL są doskonałym doposażeniem lini produktów z klasy XL-RD produkowanego z włókniny EXL.

 • 2021
 • Uruchomienie lini wycinania wielkoseryjnego

  Dostarczamy coraz więcej dysków, uruchomilismy linię produkcji wielkoseryjnej nasze moce przerobowe materiału rosną

Napisz do Nas

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?