Poprawne nazewnictwo
Jak kreowane są nazwy produktów ściernych.
Jak kreowane są nazwy produktów ściernych.
Sekcja pierwsza to praktycznie połowa właściwej nazwy narzędzia. Określa typ materiału z jakiego wykonujemy dane narzędzie. Dla przykładu skrót XL odpowiada włókninie ściernej sprasowanej EXL.
Drugi człon nazwy właściwej określa formę wykonanego narzędzia. Ta część jednoznacznie określa czy materiał ścierny ma być dyskiem, kołemkołem zespolonym z podkładką czy czymś innym.
Sekcja rozmiaru, wskazuje na konfigurację parametrów. Część tak określa ogólny gabaryt narzędzia tj. szerokość i długość (pasy ścierne), średnica czy otwór mocujący w przypadku kół i dysków.
Gradacja nazywana też ziarnistością zalicza się do podstawowych parametrów technicznych charakteryzujących materiały ścierne. To nic innego jak rozmiar zastosowanego w materiale rozmiaru elementu ścierającego (ziarna).
Sekcja dodatkowa nazywana także sekcją informacyjną występuje wyłacznie przy narzedziach zespolonych z podkładką RD czyli dysków zespolonych z podkładką i otworem 22mm oraz dysków lamelkowych. Sekcja określa dodatkowy standard konfiguracji
to dyski przeznaczone do pracy przy minimalnym kącie nachylenia (0-15˚) stosowane w aplikacjach wymagających szybkiego usuwania materiału. Wykorzystują twardość minerału ściernego. Do pracy z większym dociskiem.
to dyski przeznaczone do pracy pod kątem 15-25˚. Uchylne ustawienie listków zapewnia większą powierzchnię kontaktu z obrabianym elementem, co ułatwia obróbkę zarówno płaskich jak i zaokrąglonych powierzchni.
Potrzebujesz pomocy?
Ciesz się z dodatkowych korzyści wynikających z aktywnego odbierania newsletter REDO. Zapisz się do by być na bieżąco z nowościami.