• REDO
Historia przeglądania
blog-img


Polecane akcesoria i produkty

SN: PMSPMB090004

Wałek Mini Brush CWO-MB 90x50xM14 S FIN C52.00 zł

MOQ: 6 szt.

Produkt dostepny

SN: PMSHSMB09004

Wałek Mini Brush CWO-MB 90x50xM14 A MED C62.00 zł

MOQ: 6 szt.

Produkt dostepny

SN: PMSHSMB09005

Wałek Mini Brush CWO-MB 90x75xM14 A MED C76.00 zł

MOQ: 4 szt.

Produkt dostepny

SN:

Wałek Mini Brush CWO-MB 90x75xM14 A FIN CZapytaj o cenę

MOQ: 4 szt.

Produkt dostepny

SN:

Wałek Mini Brush CWO-MB 90x50xM14 A FIN CZapytaj o cenę

MOQ: 4 szt.

Produkt dostepny


Różnicę między wałkami MB (Mini Brush) a MF (Match&Finish)
Jaki wałek szlifierski wybrać, oto podstawowe pytanie wielu, w szczególności młodych szlifierzy zaczynających swoją przygodę z uszlachetnianiem powierzchni na stali nierdzewnej. Uzyskanie efektu INOX możesz przecież uzyskać na wiele sposobów, ale najpopularniejszym, który gwarantuje ci długą efektywną rysę to użycie do satynowania poręcznych wałków. Prawdą jest, że i walce Match&Finish osadzane na trzpieniu satyniarki czy walce MB (Mini Brush) wkręcane na szlifierkę z gwintem M14 zrobią podobną robotę na powierzchni stali, ale jaka jest ich zasadnicza różnica?

Wałki MB
Wałki Mini Brush to kompletny system montażu urządzenia ściernego bezpośrednio na trzpieniu monterskim M14 (osadzenie bezpośrednie na gwincie szlifierki kątowej). System Mini Brush z gwintem cechuje łatwość i szybkość użycia. Wystarczy prosty ruch by narzędzie zostało zamocowane w sposób pewny i bezpieczny.
Materiał ścierny montowany na specjalnych walcach z gwintem M14 pasującym do szlifierek kątowych, znakomicie szlifuje, czyści, satynuje i poleruje płaszczyzny, pozostawiając jednolite wykończenie powierzchni elementów obrabianych, bez pozostawiania śladów obróbki. Ich szerokie spektrum zastosowania zależy głów¬nie od materiału, z jakiego są wykonane.

Walce zbudowane są na bazie okrągłego rdzenia z promieniście ułożonymi listka¬mi materiału ściernego. Trójwymiarowa konstrukcja włókien użyta w konstrukcji wałków MB umożliwia uzyskanie jednolitych rezultatów bez uszkadzania obrabianego elementu. Mini Brush to idealne rozwiązanie dedykowane obróbce płaszczyzn.

Wałki MF
Konstrukcja szczotek Match&Finish (MF) oparta jest na rdzeniu, na który doklejone są w sposób promienisty arkusze włókniny ściernej z możliwością założenia na satyniarkę. Zwarta konstrukcja listkowa osadzona na walcu daje narzędziu dużą wytrzymałość. Dzięki takiej konstrukcji, wałki ścierne doskonale sprawdzają się w aplikacji nadawania wzdłużnej rysy na profilach kwadratowych, prostokątnych i powierzchniach płaskich ze stali nierdzewnej. Najważniejszą cechą wałków MF jest ich rozmiar standardowe 100x100 i osadzenie w oparciu trzpień 19 mm sprawia, że obróbka powierzchni przebiega w sposób niezwykle szybki. Narzędzia MF znalazły zastosowanie w obróbce balustrad, elementów dekoracyjnych wind, mebli kuchennych (gastronomia), czy też różnego rodzaju maszyn spożywczych.
Rozróżniamy także klasę wałków „COMBI”, którą cechuje zastosowanie przestrzennej włókniny ściernej wraz z dodanymi naprzemiennie listkami nasypu. Produkty tego typu spełnią oczekiwania najbardziej wymagających aplikacji nadawania rysy.

Podsumowanie
Niezależnie od wybranej metody satynowania prawdą ostateczną jest fakt, że jeżeli satynujemy małe powierzchnie i to dość krótko dobrym wyborem stanowczo będzie wałek mniejszy typu MB. Gwarantuje on bowiem sprawną manipulację, szybką wymianę narzędzia (ściernice wkręcamy na gwint szlifierki ręcznej, którą operujemy) oraz wygodę w dojściu do elementów mniejszych. W przypadku powierzchni znacznych, dużej powierzchni zastosowanie wałków MB jest możliwe lecz nie zalecane. Pomimo lekkiej wagi walca maszyna pracuje pod dodatkowym obciążeniem bocznym, które w negatywny sposób wpływa na pracę silnika naszej szlifierki. Przy satynowaniu dużych powierzchni wybierz przystosowaną do tego satyniarkę wraz z wałkiem MF, który nie dość, że posiada większa powierzchnię styku materiału z obrabianym elementem (Wałek jest dużo szerszy niż wałki na szlifierki M14) co pozwala na uzyskanie efektu wykończenia w sposób szybszy. Satyniarka pozwala także na większy docisk narzędzia co dodatkowo może przyspieszyć naszą pracę.


  • 2023-07-27
  • Daniel Silski