• REDO
Historia przeglądania
blog-img

Gładka i perfekcyjnie wykonana powierzchnia formy wtryskowej jest warunkiem koniecznym do uzyskania wysokiej jakości wytwarzanych przez nią produktów.

Przy produkcji form wtryskowych zasadniczo rozróżniamy wymogi optyczne oraz parametry techniczne funkcjonalności formy. O jakości powierzchni i precyzji określonego narzędzia decyduje  proces  obróbki bezwiórowej. Najmniejszy błąd lub brak precyzji może spowodować, że w efekcie końcowym taki element jak np. wtryskarki, staje się bezużyteczny. Przede wszystkim chodzi tu też o jakość wizualną końcowego produktu, np. nieskazitelną nakładkę lub wyświetlacz telefonu komórkowego. Poza tym, celem polerowania jest również wydłużenie żywotności danego narzędzia, redukując zużywanie się formy poprzez zastosowanie lepszych powierzchni. Jakość powierzchni formy ma również istotny wpływ na możliwość wystąpienia deformacji, a tym samym uwalniania wyprasek z formy. W polerowaniu form chodzi każdorazowo o redukcję chropowatości powierzchni danego narzędzia. Granica między polerowaniem a szlifowaniem jest płynna i nie można jej jednoznacznie wyznaczyć.

Do tego rodzaju aplikacji polerowania polecamy polecamy mini narzędzia ścierne z włóknin sprasowanych oraz trzpienie z włóknin przestrzennych


  • 2018-08-07
  • Daniel Silski