Szybkość dysków fibrowych 3M bezkonkurencyjna.
Blog REDO
Wybierz poziom wydajności, który w pełni odpowiada potrzebom Twojej firmy. Jeśli interesuje Cię wysoka wydajność w atrakcyjnej cenie to zdecyduj się na dysk fibrowy
Dyski fibrowe wykonane w technologii nasypu z ziarna ściernego i żywic połączonych ze sztywnym prasowanym papierem to jedno z najlepszych narzędzi szlifierskich do usuwania spoin, krawędziowania czy zagładzania powierzchni. Przystosowane do obróbki praktycznie wszystkich rodzaji stali od konstrukcyjnych począwszy od stali nierdzewnej aż do metali nieżelaznych. Dzięki swojej lekkiej konstrukcji nie obciążają nadmiernie elektronarzędzi a także zmniejszają poziom zmęczenia pracownika. Dodatkowo nie powodują wibracji tak jak tradycyjne dyski szlifierskie w grubości 6-7mm. Praca z fibrami wymaga mniejszego docisku.
Dzięki zastosowaniu odpowiednich podkładek chłodzących np. podkładka żebrowana, produkt może być stosowany przy obróbce materiałów wrażliwych na dużą ilość ciepła generowaną podczas pracy. Zwiększa to bezpieczeństwo użytkowania i pozwala na lepsze chłodzenie dysku fibrowego podczas szlifowania. Najnowsze technologie pozwalają już nie tylko na tworzenie formy dysków ale również na precyzyjne kształtowanie ziaren ściernych. Takim rozwiązaniem może pochwalić się firma 3M, która wprowadziła na rynek dyski fibrowe Cubitron II wykonane z zastosowaniem rewolucyjnej technologii precyzyjnego kształtowania ziaren ściernych o bardzo ostrych krawędziach. Tak wykonane ziarna zużywają się bardzo równomiernie, dzięki czemu pracują precyzyjnie i nie przegrzewają obrabianej powierzchni.
Jeśli pracujesz na materiałach wrażliwych na ciepło jak np. stal nierdzewna, z pewnością docenisz sposób pracy dysków fibrowych 987C, które nie przegrzewają obrabianej powierzchni, szlifują szybciej bez potrzeby nacisku i wykazują dłuższą żywotność w porównaniu z tradycyjnymi dyskami ściernymi. Wypróbuj dysk fibrowy 987C i wykonaj więcej pracy zużywając mniej dysków. Nawet do 5 razy bardziej wytrzymały. Dyski fibrowe 982C szlifują dużo szybciej, wytrzymują dłużej i potrzebują mniejszego nacisku operatora w porównaniu do tradycyjnych dysków fibrowych z konkurencyjnym ziarnem ściernym. To oznacza mniejsze zmęczenie operatora i lepszy komfort pracy, co z kolei prowadzi do mniejszej ilości błędów, większej jednorodności obrabianych elementów i poprawy wydajności pracy.
Przykładowe aplikacje dla dysków fibrowych:
Ciesz się z dodatkowych korzyści wynikających z aktywnego odbierania newsletter REDO. Zapisz się do by być na bieżąco z nowościami.