• REDO
Historia przeglądania
Dyski na rzep do precyzyjnego wykańczania powierzchni PN-DH (3M™ Scotch-Brite™ PN-DH)
Koła przeznaczone do użytku z podkładką na rzep typu Hookit

Dyski na rzep do precyzyjnego wykańczania powierzchni PN-DH (3M™ Scotch-Brite™ PN-DH)

Ściernica sprasowana Scotch-Brite™ PRO do gratowania i wykańczania bazuje na technologii precyzyjnie kształtowanego ziarna 3M™ na nylonowym podłożu, co zapewnia skuteczniejszą obróbkę i trwałość w ramach zastosowań gratowania oraz ujednolicania. Nasze sprasowane ściernice są miękkie, a jednocześnie odporne na zużycie jak żelazo, zaprojektowaliśmy je tak, aby zminimalizować konieczność wymian. Zaprojektowane na nowo i wyposażone w ziarno ceramiczne 3M™ Cubitron™ II wyznaczają nowy poziom profesjonalnej obróbki. Krążki do precyzyjnego kondycjonowania powierzchni Scotch-Brite™ PN-DH zapewniają bezkonkurencyjną powtarzalność wyników a także zwiększoną prędkość szlifu i dłuższą żywotność materiału ściernego. Połączenie dwóch flagowych technologii marki 3M™, włókniny Scotch-Brite™ oraz ceramicznego precyzyjnie kształtowanego ziarna ściernego pozwala na szybsze uzyskanie idealnego wykończenia. Aby pomóc Ci pracować jeszcze wydajniej, krążki są dostępne w żywszych kolorach (zależnych od gradacji), co ułatwia ich identyfikację. Dobre dopasowanie tarcz nie powoduje podcinania materiału czy powstawania defektów powierzchniowych. PN-DH czyści i wykańcza powierzchnie bez żłobienia, czy uszkadzania materiału bazowego. Produkt odpowiedni do obróbki aluminium i metali miękkich, stali węglowej, stali nierdzewnej, kompozytów, tworzyw sztucznych i innych materiałów.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Stal szlachetna
Dysk na rzep 3M™ 777F

Dysk na rzep 3M™ 777F

Dyski na rzep 777F zawierają spoiwo żywiczne odporne na wysokie temperatury i duży docisk. Zastosowanie dodatku chłodzącego zmniejsza temperaturę szlifowania, co zapewnia ochronę stopom wrażliwym na ciepło. Dla poprawy wydajności dyski 3M™ 777F wykorzystują mieszankę ziaren z tlenku glinu i ceramicznych ziaren ściernych 3M™ dodatkowo oparte są na sztywnym podkładzie YF z wodoodpornego płótna poliestrowego. Dysk nadaje się do pracy na sucho i mokro – w obu środowiskach oferując skuteczną obróbkę metalu, między innymi stali nierdzewnej, stopów niklu i tytanu.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu
Dysk na rzep 3M™ 950U Cubitron™ II

Dysk na rzep 3M™ 950U Cubitron™ II

Dyski papierowe 3M™ Cubitron™ II Hookit™ 950U są idealnym rozwiązaniem do usuwania farby, powłok i zendry ze stali ocynkowanej, aluminium, szlifowania kompozytów z włókna szklanego i innych podłoży, które mogą powodować przedwczesne zużycie i zapychanie się dysku. Dyski 950U posiadają otwarty nasyp, co redukuje ryzyko zaszlichcania i zapychania – bez użycia stearynianów, które niosą ryzyko komplikacji w późniejszych procesach malowania. Tarcze zawierają Precyzyjnie Kształtowane Ziarno Ścierne 3M™, tworzące trójkątne ostrza, które przecinają metal i nie powodują żłobienia, w odróżnieniu od tradycyjnych materiałów ściernych. Precyzyjnie Kształtowane Ziarno Ścierne 3M™ wykorzystuje technologię mikroreplikacji 3M™ do formowania ostrych wierzchołków, które z łatwością skrawają metal, co umożliwia niezwykle szybkie szlifowanie. 3M™ oferuje szeroką gamę dysków Hookit™ z mocowaniem na rzep. Tarcze Hookit™ zazwyczaj pozostawiają delikatniejsze wykończenie niż dyski z podkładem klejowym, dlatego często są stosowane podczas zastosowań, w których dysk 3M™ Stikit™ może być zbyt agresywny. Dyski Hookit™ są przeznaczone do mocowania na podkładkach szlifierskich z rzepem (sprzedawane oddzielnie). Można je łatwo odczepić z podkładki i użyć ponownie, jeśli materiał ścierny nie został wykorzystany całkowicie.


Stal stopowa Aluminium Stal ocynkowana Kompozyty Włókno szklane
Duże szczotki walcowe Flap Brush CW-FB

Duże szczotki walcowe Flap Brush CW-FB

Szczotka ścierna (Flap Brush) wykonana z uniwersalnej włókniny ściernej 3M™ dodatkowo poddana dwóm stopniom zbicia materiału ściernego. Profesjonalne narzędzia do nanoszenia satyny, czyszczenia, polerowania czy gratowania lekkich wypływek. Szczotki wykonane są z uniwersalnej włókniny czyszcząco-wykańczającej, w której ziarna ścierne jest rozmieszczone w sposób zrównoważony i równomierny w przestrzennej sieci włókien nylonowych. Ażurowa budowa zapewnia doskonałe chłodzenie, niwelując ryzyko przegrzania i odbarwień na obrabianej powierzchni. Zapobiega zapychaniu się, co znacznie podnosi wydajność. Najczęściej wykorzystywana do szlifowania elementów o skomplikowanych kształtach oraz w przygotowaniu powierzchni pod inne operacje. Narzędzia z włókniny CW przeznaczone do obróbki farb, lakierów, wykorzystywane do prac przy szpachli, głównie w branży naprawy samochodów i lakiernictwa.


Stal nierdzewna (inox) Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne
Dysk lamelkowy 967A 3M™ Cubitron™ II

Dysk lamelkowy 967A 3M™ Cubitron™ II

3M™ dysk lamelkowy 967A wykonany jest na podkładzie bawełniano-polimerowym Y-weight. Produkt pozwala na obróbkę większej ilości części jednym dyskiem, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie zużycia lamelki. Atutem dysku 967A jest możliwość jednoczesnego szlifowania oraz wykańczania obrabianego elementu. Dysk lamelkowy 967A zawiera dodatek chłodzący, który zapobiega przegrzewaniu się stopów wrażliwych na ciepło. Dysk lamelkowy 3M™ Cubitron™ II 967A zawiera precyzyjnie kształtowane ziarno ceramiczne, które gwarantuje ultra szybkie szlifowanie i bardzo długą wytrzymałość dysku, co przekłada się na niższy koszt pracy. Wszechstronny dysk przeznaczony do stali nierdzewnej, węglowej, aluminium oraz metali nieżelaznych do aplikacji takich jak: usuwanie spoin, fazowanie krawędzi, szlifowanie, wykończenie, lekkie czyszczenie, czyszczenie spoin, stopniowanie i oczyszczanie nalotów oraz przygotowanie powierzchni.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne
Dysk na rzep CP-DH
Koła przeznaczone do użytku z podkładką na rzep typu Hookit

Dysk na rzep CP-DH

Dyski CP-DH to narzędzia czepne dedykowane do użytku z podkładkami montażowymi wykonane z włókniny szlifierskiej 3M™ Scotch-Brite™ Cut&Polish. Włóknina 3M™ CP (Cut & Polish) charakteryzuje się bardzo dużą koncentracją i równomiernym rozłożeniem ziarna ściernego. Dzięki temu dyski CP bardzo efektywnie obrabiają stal nierdzewną, ale także inne metale i tworzywa np. ceramikę. Materiał skutecznie sprawdzi się w aplikacjach powierzchniowych, do bezcieniowego matowania, satynowania i polerowania stali szlachetnej i metali nieżelaznych. Materiał CP to z uniwersalna włóknina czyszcząco-wykańczająca, przeznaczona do obróbki farb, lakierów, wykorzystywany do prac przy szpachli, głównie w branży naprawy samochodów i lakiernictwa.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Dysk z włókniny SC-DC
Koła szlifierskie z wewnętrznym otworem centrycznym

Dysk z włókniny SC-DC

Dyski włókninowe SC-DC dzięki starannie rozłożonemu ziarnu pozwalają na uzyskanie równomiernej i powtarzalnej struktury rysy. SC-DC cechuje się elastyczną, a także przestrzenną konstrukcją, która nie przegrzewa i nie podcina obrabianej powierzchni. Krążki SC-DC przeznaczone są do usuwania zadrapań oraz rys, usuwania odbarwień i rdzy, czyszczenia płaskich powierzchni metalowych, zmniejszenia chropowatości obrabianej powierzchni po szlifowaniu, a także do przygotowania powierzchni przed malowaniem lub powlekaniem. Dyski SC-DC cechują się wysoką jakością wykończenia obrabianej powierzchni, a także dłuższą żywotnością w porównaniu ze standardowymi drobnoziarnistymi materiałami ściernymi. SC-DC zawiera tlenek aluminium. Na podkładzie hook and loop.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Aluminium
Duże szczotki walcowe Flap Brush CF-FB

Duże szczotki walcowe Flap Brush CF-FB

Ściernice walcowe (walce ścierne) to narzędzia zbudowane na bazie okrągłego rdzenia z promieniście osadzoną włókniną. Szukasz specjalistycznych nieznormalizowanych form i rozmiarów narzędzia skorzystaj ze specjalnej oferty. W Naszej ofercie odnajdą Państwo szeroką gamę szczotek obrotowych spełniających najwyższe wymogi pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz wydajności. Ściernice FB dobrze sprawdzają się nie tylko na płaskich powierzchniach, lecz także nie mają sobie równych w wykańczaniu nierównych płaszczyzn. Szczególnie przydatne w momencie, gdy występuje konieczność dopasowania się do powierzchni i uzyskania jednolitego powtarzalnego wykończenia. Szczotki ścierne ze znanych włóknin w niestandardowym rozmiarze? Mamy i to w ofercie pytaj naszych konsultantów o wszystko czego potrzebuje Twoja firma.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
3M™ Scotch-Brite™ Dysk Deburr and Finish dyski z włokniny sprasowanej PRO DP-UD

3M™ Scotch-Brite™ Dysk Deburr and Finish dyski z włokniny sprasowanej PRO DP-UD

Krążki sprasowane Scotch-Brite™ DP-UW PRO to dyski z włókniny sprasowanej II generacji PRO. Zostały zaprojektowane do ułatwienia i zwiększenia wydajności różnorodnych zadań z dziedziny obróbki metalu dla profesjonalistów. Materiały ścierne zwykle wyróżniają się tylko w jednej dziedzinie: gratowaniu, wykańczaniu albo zacieraniu. Nasze wszechstronne krążki są jest wyjątkowe, ponieważ są w stanie robić wszystkie te rzeczy. Wytrzymała nylonowa włóknina w całości impregnowana żywicą i minerałem ściernym zapewnia gładką i wolną od gradu powierzchnię, jednolite wykończenie oraz efekt końcowy bez podcinania. Nadaje się do gratowania, wykańczania, czyszczenia i usuwania spoin.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Stal szlachetna
Dysk lamelkowy 577F

Dysk lamelkowy 577F

Dysk lamelkowy 577F jest dyskiem wysokiej wydajności, stworzonym na wytrzymałym, twardym poliestrowym podkładzie. Dysk 577F jest idealnym produktem przeznaczonym do agresywnej, ciężkiej obróbki ściernej. Stosowany do fazowania krawędzi, gratowania, wygładzania, szlifowania oraz wykańczania. Warstwy lamelek z których stworzony jest dysk 577F ulegają ciągłemu zużyciu, przy czym jednocześnie ujawniają nowy materiał ścierny. Dysk lamelkowy 577F pracują ze średnim, a także dużym dociskiem. Dysk usuwa znacznie więcej materiału w krótszym czasie, zdecydowanie trwalsza niż lamelki ze zwykłego korundu.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Stopy niklu
Pasy bezkońcowe z włókniny 3M™ SC-BS

Pasy bezkońcowe z włókniny 3M™ SC-BS

3M™ Scotch-Brite™ Surface Conditioning to wytrzymała struktura włókninowa, impregnowana na całej objętości. Zapewnia jednolite wykończenie przy zachowaniu gładkiej powierzchni wolnej od gratu. Ażurowa budowa włókniny czynnie przyczynia się do zachowania efektu samochłodzenia. Włókniny są elastyczne, co zapewnia doskonałe właściwości użytkowe zwłaszcza na delikatnych krawędziach i umożliwia uzyskanie najlepszego jednolitego wykończenia i „rozmycia” defektów. Włóknina Surface Conditioning głównie stosowana jest do przygotowywania i oczyszczania powierzchni oraz usuwania niewielkich defektów. Nadaje się również do wykończenia powierzchni, nadawania rysy i usuwania rdzy czy odbarwień. Otwarta struktura włókninowa jest odporna na zaszlichcanie i utrzymuje wysoką wydajność mineralnego materiału ściernego poprzez ograniczenie zapychania włókien nylonowych. Ponieważ włókna nylonowe stopniowo się kruszą podczas szlifowania, odsłaniają nowe krawędzie mineralnego ziarna, dzięki czemu materiał stale zapewnia ostre cięcie.

SC-BS

3M™ Scotch-Brite™ 3M™ Scotch-Brite™ Scrim Backed (BS) to wysoce elastyczny materiał w gamie włóknin Surface Conditioning, lepiej dopasowują się do kształtu obrabianych elementów. Włóknina jest stosowana najczęściej w formie krótkich pasów bezkońcowych. Zasada jest prosta jeżeli koło kontaktowe szlifierki ma średnicę mniejszą niż 30mm polecane jest zastosowanie włókniny bardziej elastycznej takiej jak Scrim Back.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Pasy bezkońcowe z włókniny CP-BC laminowane
Pasy bezkońcowe poddane są laminacji dla uwydatnienia właściwości ściernych. Laminacja poprawia poślizg oraz pozwala na używanie stopy dociskowej bez obawy jej uszkodzenia.

Pasy bezkońcowe z włókniny CP-BC laminowane

Technologia laminacji pasów bezkońcowych polega na termicznym usztywnieniu materiału ściernego, a tym samym uwydatnieniu właściwości szlifierskich narzędzia. Laminacja włókniny do podłoża poprawia poślizg i pozwala na doskonały docisk pasa bez obawy uszkodzenia stopy dociskowej. Poprawia nie tylko długość pracy narzędzia, ale także możliwości szlifierskie materiałów poprzez zwiększenie podparcia ścierniwa. Taka konstrukcja ułatwia poślizg i docisk pasa stopami wyklejanymi grafitem poślizgowym. Pasy CP-BC wykonane są z włóknin technicznych o podwyższonej odporności na rozrywanie. Służą do nadawania szlifu dekoracyjnego lub łagodzenia rysy po pasie nasypowym grubszej ziarnistości np. P80. Najczęściej stosowane są na dużych szlifierkach typu Kuhlmeyer lub Houfek do szlifu dekoracyjnego elementów ze stali nierdzewnej takich jak obudowy szaf czy okapy kuchenne.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Dysk REDO Rolok termolaminowany RP-DRL
Dysk termolaminowany do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dysk REDO Rolok termolaminowany RP-DRL

Dysk rolok usztywniony w procesie termolaminacji. Dysk rolok DRL to dysk ze znormalizowanym grzybkowym systemem mocowania znanym m.in. z dysków rolok oraz 3M™ roloc. Agresywniejszy i bardziej użyteczny na krawędziach znajduje szerokie pole popisu w aplikacjach gdzie standardowy rolok zbyt szybko się zużywał.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Aluminium Metale trudno obrabialne Miedź
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ Trizact™ 217EA

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ Trizact™ 217EA

3M™ Trizact™ 217EA wykorzystuje technologię mikroreplikacji z mikronowymi cząstkami tlenku glinu pokrytymi podkładem ze sztucznego jedwabiu o gramaturze J. Zawiera środek wspomagający szlifowanie, który pomaga zapobiegać gromadzeniu się ciepła, wypaczaniu i przebarwieniom. Materiał zapewnia jednolite wykończenie twardych metali, takich jak węgiel i stal nierdzewna. Wytrzymały podkład z tkaniny pomaga zapewnić kontrolę, dopasowanie i skuteczne szlifowanie przy średnim nacisku. Materiał budowany jest na bazie żywicy zapewniającej większą odporność na wysokie temperatury i pomagającej zapobiegać delaminacji. W porównaniu do konwencjonalnych produktów ściernych, materiały ścierne Trizact™ zapewniają delikatniejsze wykończenie, pozwalają szybciej osiągnąć wyniki i mają dłuższą żywotność. Technologia Trizact™ bazuje na skonstruowanych z drobnych detali elementów materiału ściernego, które wykonane zostały przy pomocy metod mikropowtarzalnych i ułożone w strukturę piramidy. Technologia wytwarzania materiału Trizact™ polega na nanoszeniu piramidek mieszaniny materiału ściernego i żywicy z owalnej matrycy, która odwzorowuje kształt tych piramidek na podkład płócienny. Każda piramidka uformowana jest z dużej ilości dokładnie frakcjonowanego ścierniwa. W trakcie pracy piramidki ścierają się, eksponując nowe ziarna, aż do podstawy piramidy.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Stopy niklu Stopy kobaltu

Napisz do Nas

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?