• REDO
Historia przeglądania
blog-img

Trizact to materiał o żywotności nawet do pięciu razy większej niż tradycyjne materiały nasypowe. Praca na materiale tego typu zapewnia niezwykle wysoką dokładność odróbki. Stała i jednorodna jakość wykończenia za każdym razem. Unikalna konstrukcja materiału strukturalnego 3M Trizact zapewnia:

  • Stałą i jednorodną jakość wykończenia w porwnaniu z tradycyjnymi materiałami nasypowymi
  • Stałą siłę skrawania przez cały czas pracy narżedziem ściernym
  • Ochronę przed przegrzaniem powierzchni dzięki unikatowemu systemowi ułożonych piramidek żywicznych
  • Skrócenie procesu do kilku kroków w porównaniu z tradycyjnymi materiałwmi nasypowymi
Wszystko zaczyna się od mikroreplikacji Wymyślona przez 3M technologia mikroreplikacji znalazła swoje zastosowanie w materale ścierny określonym mianem Trizact Mikroreplikacja to:
  • Technologia opatentowana przez 3M
  • Formowanie małych i dokładnie ukształtowanych piramidek i nanoszenie ich na odpowiednie podłoże
Trizact jest materiałem o żywotności nawet do pięciu razy większej niż tradycyjne materiały nasypowe. Stosowanie Trizact pozwala na skrócenie procesu szlifowania dzięki redukcji sekwencji ziarnistości. Jednakowa siła skrawania choć początkowa siła skrawania Trizact wydaje się mniejsza od tradycyjnych materiałów nasypowych w rzeczywistości pozostaje na niezmienionym poziomie przez cały okres pracy pasa. Większa żywotność i jednakowa siła skrawania minimalizują ilość zmian narzędzia ściernego. Jednorodna jakość wykończenia Trizact pozostaje jednakowo „ostry” przez cały proces szlifowania, dzięki czemu gwarantuje stałą i jednorodną jakość wykończenia. Najpopularniejsze rodzaje materiałów Trizact:

  • 217EA - materiał zaprojektowany do pracy z lekkim dociskiem i pracy „na wolnym pasie” lub miękkim kole kontaktowym. Znajdujący swoje zastosowanie w obróbce wykańczającej miękkich materiałów takich jak aluminium, stopy metali kolorowych, tworzywa sztuczne (poliwęglany, poliestry) oraz powłoki lakiernicze.
  • 237AA - materiał przeznaczony do wykańczania powierzchni większości elementów metalowych, gdzie wymagana jest dobra i powtarzalna jakość powierzchni. Odpowiedni do stali węglowych, nierdzewnych oraz stopów niklu, kobaltu i tytanu. Dedykowany do pracy ze średnią siła docisku na gładkich i elastycznych kołach kontaktowych.
  • 307EA - materiał podobny do 237AA ale na elastycznym podkładzie. Odpowiedni do obróbki skomplikowanych kształtów i pracy „na wolnym pasie” lub miękkim kole kontaktowym. Dedykowany do stali zwykłych, nierdzewnych, stopów chromu, niklu i kobaltu.
  • 953FA - materiał ścierny z nasypem strukturalnym, przeznaczone do pracy na mokro (podkład poliestrowy), co nie wyklucza pracy na sucho. To pierwszy materiał strukturalny, w którym zastosowano ziarno ścierne Cubitron™. Dzięki temu 3M 953FA jest jeszcze bardziej wydajny od dotychczas znanych materiałów strukturalnych. Można go stosować do obróbki stali narzędziowej, stali kwasoodpornej, aluminium, tytamu, metali kolorowych (brąz, mosiądz) i powierzchni chromowanych.
  • 337DC - materiał z nasypem strukturalnym z tlenku glinu na elastycznym podkładzie bawełnianym ze środkiem chłodzącym. Przeznaczone do pracy na sucho, do usuwania wypływek, śladów po obróbce mechanicznej (frezowanie, toczenie), wykańczania powierzchni (satynowanie), usuwania wad powierzchniowych (dołki, dziurki). Dedykowane do obróbki aluminium, metali kolorowych, stali nierdzewnej i konstrukcyjnej oraz tytanu.


  • 2017-01-05