• REDO
Historia przeglądania
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 777F

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 777F

Produkt zawiera ceramiczne ziarno ścierne 3M™ Cubitron™ na wodoodpornym podkładzie z płótna poliestrowego o gramaturze YF. Można go używać na sucho i na mokro. Szczególnie polecany do obróbki stali ze średnim dociskiem np. ściegów spoiny, pojemników, sztućców, akcesoriów ze stali nierdzewnej. Materiał 777F jest najpopularniejszym wyborem profesjonalistów obrabiających stal nierdzewną. Materiał zawiera dodatek chłodzący, który ogranicza temperaturę w czasie pracy i zapewnia ochronę stopom wrażliwym, takim jak stal nierdzewna, stopy niklu i kobaltu. Produkt szybko i precyzyjnie skrawa materiał co pozwala na dodatkową oszczędność czasu.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Chrom Kompozyty Tworzywa sztuczne Drewno Mosiądz Stal węglowa
Dyski fibrowe 3M™ Roloc™ 782C Cubitron™ II
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dyski fibrowe 3M™ Roloc™ 782C Cubitron™ II

Opracowany z myślą o ultraszybkim skrawaniu stali węglowej dysk fibrowy 3M™ Roloc™ 782C zawiera Precyzyjnie Kształtowane Ziarno Ścierne 3M™. Dzięki nadzwyczajnym właściwościom ściernym, trwałości i łatwości użycia, dysk ten ma ogromną przewagę nad konwencjonalnymi dyskami fibrowymi. Zaawansowana technologia ścierna sprawia, że nadaje się on doskonale do najbardziej wymagających zastosowań. Dyski oferują znaczny wzrost wydajności w stosunku do konwencjonalnych dysków fibrowych. Zaawansowana technologia ścierna sprawia, że są one doskonałym wyborem do trudnych zastosowań, w tym usuwania spoin, mieszania i uszlachetniania wykończenia. Wydajność premium sprawdza się w przypadku zastosowań przy użyciu stali węglowej , zrównoważa koszty i wydajność, wybierając materiał ścierny o odpowiedniej wydajności szlifowania i trwałości. Dyski fibrowe 3M™ Roloc™ 782C zawierają precyzyjnie kształtowane ziarno (PSG). Dysk fibrowy 782C został zaprojektowany, aby umożliwić operatorom przeniesienie produkcji na wyższy poziom poprzez wykonanie większej ilości pracy w krótszym czasie.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa
Dysk lamelkowy 769F 3M™ Cubitron™ II

Dysk lamelkowy 769F 3M™ Cubitron™ II

Dysk lamelkowy 769F to wyjątkowo skuteczny dysk ścierny w atrakcyjnej cenie przeznaczony do uniwersalnych zastosowań. Dzięki technologii Precyzyjnie Kształtowanego Ziarna 3M™ dysk cechuje się wyższą trwałością i szybszym skrawaniem niż tradycyjne dyski lamelkowe z tlenkiem cyrkonu i glinu oraz doskonale nadaje się do zastosowań wymagających szybkiego szlifowania i dobrego wykończenia powierzchni. Niezrównane połączenie wysokiej skuteczności i atrakcyjnej ceny zwiększają wydajność pracy, obniżając jednocześnie wydatki na materiały ścierne i ograniczając ilość zużywanych dysków. W wielu przypadkach 3M™ Dysk lamelkowy 769F umożliwia szlifowanie i wykończenie w jednym kroku bez konieczności zmiany materiału ściernego. W normalnych warunkach dysk lamelkowy 769F pozwala uzyskać wykończenie zbliżone do efektów pracy dysku fibrowego o bardziej drobnoziarnistym ścierniwie. Podczas gdy dysk fibrowy zapewnia szybsze skrawanie, dysk lamelkowy pozwala wyeliminować etapy pracy i konieczność wymiany dysków, oszczędzając w ten sposób czas.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Aluminium
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ Trizact™ 953FA

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ Trizact™ 953FA

Materiał 3M™ Trizact™ 953FA ma sztywny poliestrowy podkład i przeznaczony jest do pracy na mokro przy obróbce rur i profili ze stali nierdzewnej i innych metali. Doskonale sprawdza się przy szlifowaniu i dogładzaniu twardych powierzchni np. chromowanych. Produkt oparty o mieszankę ziaren zawierających tlenek glinu zmieszany z ziarnem ceramicznym w celu uzyskania twardszego, trwalszego materiału ściernego poddanemu procesowi mikroreplikacji. Podkład o gramaturze XF jest mniej sztywny niż podkład o gramaturze YF, co zapewnia równowagę między trwałością a elastycznością. 953FA to sprawne rozwiązanie do zastosowań wykończeniowych, które wymagają zastosowania wytrzymałego materiału ściernego wrażliwego na nierówności powierzchni. Podkład z tkaniny wykorzystuje również spoiwo żywiczne, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby oprzeć się termicznemu i chemicznemu zniszczeniu, które zachodzą podczas szlifowania. Materiał dostępny jest w gradacjach od A160 do A6.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Stopy niklu Stopy kobaltu
Dysk 3M™ Roloc™ GB-DR light Grinding and Blending (Dysk do delikatnego szlifowania i ujednolicania)
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dysk 3M™ Roloc™ GB-DR light Grinding and Blending (Dysk do delikatnego szlifowania i ujednolicania)

Dyski do delikatnego szlifowania i ujednolicania Scotch-Brite™ Roloc™ GB-DR wykorzystują szybkotnącą ceramiczną mieszankę ziaren ściernych z tlenku glinu. Zaprojektowane w celu optymalnego szlifowania i wyrównywania spoin na stali miękkiej. Stosując dysk GB-DR, można zrobić więcej za jednym razem. Produkt zawiera specjalną mieszankę ceramicznego ziarna ściernego, która sprawdzi się podczas obróbki spawów na stali konstrukcyjnej, dając jednorodne rezultaty o drobnych rysach. Przeznaczony do przygotowania powierzchni przed malowaniem, potrafi jednocześnie szlifować oraz zacierać. Podczas szlifowania i wyrównywania spoin, dyski GB-DR mogą skutecznie ujednolicać i wykańczać jednocześnie. Mogą być stosowane samodzielnie do przygotowania powierzchni do lakierowania przed zastosowaniem lakieru bez konieczności dodatkowego etapu szlifowania końcowego.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne
Wałek ścierny na kątówkę SF-MB (Mini Brush)
Wałki szlifierskie z rodziny Mini Brush do stosowania wraz z szlifierkami kątowymi

Wałek ścierny na kątówkę SF-MB (Mini Brush)

Ściernice Satin Finish służą głównie do nadawania oraz przywracania satynowego efektu wykończenia powierzchni. Włóknina na tle pozostałych wyróżnia niezawodna jakość 3M™, niezwykła trwałość oraz wydajność nawet w przypadku obróbki nieregularnych kształtów i ostrych powierzchni. Wykonana jest z materiału ściernego o dużej gęstości a dostępna wyłącznie w gradacji A CRS (corse). Satin Finish sprawdzi się podczas czyszczenia, zacierania i wykańczania powierzchniowego. Dzięki ażurowej konstrukcji włóknina doskonale sprawdzą się w aplikacji nadawania wzdłużnej rysy na profilach kwadratowych, prostokątnych czy niewielkich powierzchniach płaskich ze stali nierdzewnej.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Dysk z włókniny prasowanej REDO Rolok PL-DR HARMA™
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dysk z włókniny prasowanej REDO Rolok PL-DR HARMA™

Włóknina prasowana REDO to gwarancja jednorodnego i powtarzalnego wykończenia szlifowanych i polerowanych powierzchni. PL-DR™ 2S FIN to najdelikatniejszy z dysków do polerowania i gratowania elementów metalowych - szczególnie przydatny przy obróbce stali nierdzewnych. Szukasz większej trwałości i agresywności, wybierz twardszy dysk dostępny w gradacji 4S FIN. Dzięki swojej budowie i zastosowanym ziarnie ściernym podczas pracy nie produkują nadmiernego ciepła co pozwala na uniknięcie przegrzania obrabianego materiału. Poprzez równomierne rozłożenie ziarna ściernego w całej objętości produktu jesteś w stanie uzyskać jednolite i powtarzalne efekty pracy. Włóknina prasowana PL-RD jest produktem, który pozwala na szlifowanie i obróbkę materiałów bez nadmiernego uszkadzania ich powierzchni. Dyski PL-UW oraz PL-DR w gradacji 2S FIN swobodnie mogą konkurować z włókniną sprasowaną EXL.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne
Dysk z włókniny prasowanej REDO Rolok PL-DR NERO™
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dysk z włókniny prasowanej REDO Rolok PL-DR NERO™

Pierwsza polska włóknina prasowana w 100% konfekcjonowana i produkowana w pełni w naszym kraju. Dysk podwójnie prasowany dla efektu zagęszczenia ziarna posiada dodatek chłodzący skutecznie utrzymujący zimny szlif. Dysk gwarantuje skrócenie czasu cykli pracy poprzez rewelacyjną konstrukcję włókien ściernych REDO PL™ wraz z zastosowaniem wysokiego stopnia prasowania sprawia iż narzędzia te wyróżniają się niezwykłą wydajnością. Włókniny tej klasy są idealnym rozwiązaniem dla obróbki stali nierdzewnych, metali nieżelaznych oraz stali czarnej. Znajdują zastosowanie w takich operacjach jak zagładzanie powierzchni, obróbka wstępna, usuwanie delikatnych spoin, oczyszczanie oraz matowienie powierzchni. Dodatkową cechą włóknin prasowanych REDO jest dostępność w grubości aż 9mm, grubszy dysk przekłada się na większą ilość materiału ściernego a to w prostej kalkulacji większa wydajność i żywotność. Włóknina NERO to pierwsza na rynku wszechstronna włóknina prasowana. Może być używana począwszy od aplikacji oczyszczania wstępnego kończąc na przygotowaniu powierzchni. Włóknina dostosowuje się do kształtu szlifowanego elementu, pozwala na stabilną pracę oraz szybką wymianę.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Dysk z włókniny prasowanej REDO PL-RD HARMA™ (HARMAdisc™)
Dysk trwale zespolony z podkładką znaną z tarcz lamelkowych

Dysk z włókniny prasowanej REDO PL-RD HARMA™ (HARMAdisc™)

Włóknina prasowana REDO to gwarancja jednorodnego i powtarzalnego wykończenia szlifowanych i polerowanych powierzchni. PL-RD™ 2S FIN to najdelikatniejszy z dysków do polerowania i gratowania elementów metalowych - szczególnie przydatny przy obróbce stali nierdzewnych. Szukasz większej trwałości i agresywności, wybierz twardszy dysk dostępny w gradacji 4S FIN. Dzięki swojej budowie i zastosowanym ziarnie ściernym podczas pracy nie produkują nadmiernego ciepła co pozwala na uniknięcie przegrzania obrabianego materiału. Poprzez równomierne rozłożenie ziarna ściernego w całej objętości produktu jesteś w stanie uzyskać jednolite i powtarzalne efekty pracy. Włóknina prasowana PL-RD jest produktem, który pozwala na szlifowanie i obróbkę materiałów bez nadmiernego uszkadzania ich powierzchni.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne
Hybrydowy dysk lamelkowy REDO Hybridysk™

Hybrydowy dysk lamelkowy REDO Hybridysk™

Hybrydowy dysk lamelkowy łączący elastyczną ażurową włókninę ścierną oraz moc szlifu materiału nasypowego. REDO Hybridysk to połączenie płótna ceramicznego i wytrzymałej włókniny ściernej. Dysk wykorzystuje siłę skrawania płótna ściernego przy większym nacisku oraz wygładza sprężystą włókniną pod lekkim naciskiem. Przy czym idealnie dopasowuje się do wypukłych i wklęsłych powierzchni dzięki elastycznej konstrukcji. Dzięki zastosowaniu pojedynczych listków włókniny przekładanych płótnem ściernym idealnie dopasowuje się do kształtu obrabianej powierzchni jednocześnie nie wywołując przypaleń. Dodatkowo taka budowa dysku wykazuje dużo lepsze chłodzenie obrabianej powierzchni porównując nawet z dyskami lamelkowymi z gradacji P80 i P120.


Stal nierdzewna (inox) Żeliwo Metale nieżelazne Aluminium
Dysk z włókniny sprasowanej EXL XL-RD™ II (składany lamelkowy)
Dysk trwale zespolony z podkładką znaną z tarcz lamelkowych

Dysk z włókniny sprasowanej EXL XL-RD™ II (składany lamelkowy)

Dysk z włókniny sprasowanej XL-RD™ (nazywany przez konkurencje także XL-RDH) EXL 3M™ do obróbki pod poler, obróbki spawów oraz wykończenia powierzchni ze stali. Miękki dysk sprasowany (zwany także dysk huragan) do obróbki wykańczającej idealny do pracy na spawie (w tym także spawach pachwinowych). Włóknina sprasowana Scotch-Brite firmy 3M™ to gwarancja jednorodnego i powtarzalnego wykończenia szlifowanych i polerowanych powierzchni. Gumka jak często się ją nazywa daje wykończenie jednolite i powtarzalne. Dysk redo XL-RD™ to narzędzia zintegrowanej z podkładką z włókna szklanego znaną z popularnych dysków lamelkowych. Najpopularniejszą grubością dająca najszersze możliwości obróbki godząc to z naprawdę przyjemną ceną stała się na przestrzeni ostatnich lat grubość 6mm. XL-RD™ w tej grubości są szczególnie polecane do obróbki spawów pachwinowych jak i wygładzania powierzchni płaskich. Wyselekcjonowane ziarna ścierne, gradacje oraz stopnie sprasowania zapewniają szeroki zakres rozwiązań pozwalających przygotować powierzchnie na stali nierdzewnej i metalach nieżelaznych. Dyski z włókniny sprasowanej XL-RD™ z włókniny Scotch-Brite™ produkujemy już od 2002 roku i obecnie w ofercie posiadamy pełną gamę ziarnistości i średnic tego produktu. XL-RD™ 2S FIN to najdelikatniejszy dysk do polerowania i gratowania elementów metalowych - szczególnie przydatny przy obróbce stali nierdzewnych.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Ściernice listkowe FS 947D (ściernica trzpieniowa nasypowa)

Ściernice listkowe FS 947D (ściernica trzpieniowa nasypowa)

947D to wydajne płótno z nasypem ceramicznym Cubitron™. Podobnie jak w pasach 977F ostry nasyp i dodatki chłodzące chronią powierzchnię przed przegrzaniem. W odróżnieniu od 977F dyski z materiału 947D wykonane są na półelastycznym płótnie bawełnianym X i są optymalnym wyborem do pracy na sucho na stali nierdzewnej. Najpopularniejsze w ziarnistościach P40, P60 i P80, odznaczają się zdecydowanie wyższą odpornością niż tradycyjne ziarno ścierne. Podczas szlifowania, pojedyncze części ziarna kruszą się, odkrywając kolejne ziarna równie ostre jak poprzednie. Przyczynia się to do zwiększenia żywotności produktu. Dysk posiada również dużą ilość dodatku chłodzącego, który zapobiega tworzeniu się przebarwień na obrabianych elementach ze stali nierdzewnej.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu
Pasy bezkońcowe z włókniny RF-BL (REDO Flex)
Pasy z włókniny charakteryzują się równomiernym rozłożeniem ziarna ściernego w przestrzeni włókien, ich budowa pozwala na osiągnięcie optymalnego chłodzenia obrabianego elementu.

Pasy bezkońcowe z włókniny RF-BL (REDO Flex)

REDO Flex RF-BL łączy w sobie szybkość cięcia konwencjonalnego grubego ziarna ściernego z jakością wykończenia drobnym ziarnem, co pozwala zmniejszyć liczbę etapów szlifowania wymaganych w operacjach obróbki technicznej. Włóknina o większej zawartości ziarna ściernego, które przekłada się na szybszy efekt obróbki. Oszczędność pieniędzy, czasu i mniej poprawek. Zyskaj do 2-3 razy dłuższą żywotność pasa. Nowy system żywiczny spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Gruba warstwa ziarna ściernego wydłuża żywotność, ziarno nie osiada na końcówkach włókien, które najszybciej ulegają oderwaniu do struktury roboczej włókniny tym samym generowane jest mniej zbędnych osadów. System żywic RF-BL pozwala ograniczyć brudzenie oraz uniknąć osadów na obrabianym elemencie nawet na stopach z dużą ilością niklu. Włóknina zapobiega zapychaniu się na aluminium i miękkich metalach.

Taśmy ścierne bezkońcowe produkujemy od 2004 roku. Zdobyte doświadczenie zaowocowało dużą i wierną grupą odbiorców z szeroko pojętej branży metalowej i motoryzacyjnej. W ciągłej produkcji posiadamy szeroką gamę materiałów. Wszystkie pasy ścierne klejone są przy użyciu taśm z włóknem zbrojącym w indywidualnie dopasowanych parametrach dzięki czemu gwarantujemy najlepszą jakość złącza i bezpieczeństwo pracy naszymi pasami.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Duże szczotki walcowe Flap Brush COMBI

Duże szczotki walcowe Flap Brush COMBI

Ściernice walcowe (walce ścierne) to narzędzia zbudowane na bazie okrągłego rdzenia z promieniście osadzoną włókniną. Szukasz specjalistycznych nieznormalizowanych form i rozmiarów narzędzia skorzystaj ze specjalnej oferty. W Naszej ofercie odnajdą Państwo szeroką gamę szczotek obrotowych spełniających najwyższe wymogi pod względem funkcjonalności, bezpieczeństwa oraz wydajności. Ściernice FB dobrze sprawdzają się nie tylko na płaskich powierzchniach, lecz także nie mają sobie równych w wykańczaniu nierównych płaszczyzn. Szczególnie przydatne w momencie, gdy występuje konieczność dopasowania się do powierzchni i uzyskania jednolitego powtarzalnego wykończenia. Szczotki ścierne ze znanych włóknin w niestandardowym rozmiarze? Mamy i to w ofercie pytaj naszych konsultantów o wszystko czego potrzebuje Twoja firma.Napisz do Nas

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?