• REDO
Historia przeglądania
Dysk lamelkowy 566A

Dysk lamelkowy 566A

Dysk lamelkowy 566A jest dyskiem wydajnym, zapewniającym długi czas użytkowania przez samoostrzący się cyrkon glinu zawarty w budowie produktu. Jedną z zalet dysku 566A jest skrócenie czasu oraz kosztów obróbki, dzięki możliwości jednoetapowego szlifowania, a także zacierania obrabianego elementu. Podkład tarczy listkowej zapewnia elastyczność, jak również potencjalność pracy przy średnim i dużym docisku. Kolejną zaletą dysku 566A jest system Quick Change umożliwiający wymianę tarczy bez zastosowania dodatkowych narzędzi. Tarcza 566A może być zastosowana do szlifowania, wygładzania powierzchni, wykańczania, czyszczenia, gratowania, ukosowania krawędzi, a także do usuwania spoin oraz odprysków.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Stopy niklu
Ściernica listkowa standard

Ściernica listkowa standard

Standardowa ściernica listkowa trzpieniowa to wyrób ścierny zbudowany z listków ułożonych promieniście wokół trzpienia. Do ich budowy wykorzystano spoiwo w postaci żywicy syntetycznej oraz nasyp z ziarna elektrokorundu. Niewielkie wymiary i wysoka wydajność gwarantują efektywne szlifowanie wąskich i trudno dostępnych miejsc. Wykorzystywane najczęściej w szlifowaniu gładkościowym oraz wykańczającym. Ściernice listkowe charakteryzują się brakiem zjawiska zapychania nasypu ściernego. Swobodnie pracujące warstwy przyczyniają się także do poprawy chłodzenia obrabianego miejsca. Ściernice listkowe dostosowują się do skomplikowanych kształtów i konturów. Zapewniają jednolite wykończenie z jednakową prędkością skrawania oraz zużywają się równomiernie, odsłaniając wciąż nowe ziarna ścierne. Ściernice posiadają trzpień stalowy o średnicy 6 mm. Ściernica zapewnia lepsze wyważenie, zmniejszenie prążkowania i poprawę komfortu pracy.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu
Dyski fibrowe 1182C do stali konstrukcyjnych (Cubitron™ 3)

Dyski fibrowe 1182C do stali konstrukcyjnych (Cubitron™ 3)

Dysk fibrowy 3M™ Cubitron™ 3 1182C posiada przeprojektowane precyzyjnie kształtowane ziarno 3M, przenosząc legendarną szybkość i okres eksploatacji materiałów ściernych 3M™ Cubitron™ Performance na zupełnie nowy poziom. Zalety tego produktu obejmują możliwość zwiększenia produktywności i obniżenia ogólnych kosztów szlifowania w porównaniu z innymi dyskami fibrowymi i tarczami szlifierskimi z obniżonym środkiem podczas szlifowania stali miękkich lub węglowych. Zapewniając do 60% więcej usuniętego materiału w porównaniu z dyskiem fibrowym 3M™ Cubitron™ II 982C, 36+, ten trwały dysk fibrowy charakteryzuje się szybkim tempem cięcia i dużą ilością usuwanego materiału w szerokim zakresie docisków. Ponadto dysk ten został zaprojektowany pod kątem zmniejszenia narażenia ramion na wibracje, zwiększenia wydajności i wykończenia większej liczby części przy użyciu jednego dysku podczas szlifowania pod średnim i wysokim dociskiem.


Stal konstrukcyjna Stal stopowa Metale nieżelazne Stopy kobaltu
Ściernice listkowe FS 947D (ściernica trzpieniowa nasypowa)

Ściernice listkowe FS 947D (ściernica trzpieniowa nasypowa)

947D to wydajne płótno z nasypem ceramicznym Cubitron™. Podobnie jak w pasach 977F ostry nasyp i dodatki chłodzące chronią powierzchnię przed przegrzaniem. W odróżnieniu od 977F dyski z materiału 947D wykonane są na półelastycznym płótnie bawełnianym X i są optymalnym wyborem do pracy na sucho na stali nierdzewnej. Najpopularniejsze w ziarnistościach P40, P60 i P80, odznaczają się zdecydowanie wyższą odpornością niż tradycyjne ziarno ścierne. Podczas szlifowania, pojedyncze części ziarna kruszą się, odkrywając kolejne ziarna równie ostre jak poprzednie. Przyczynia się to do zwiększenia żywotności produktu. Dysk posiada również dużą ilość dodatku chłodzącego, który zapobiega tworzeniu się przebarwień na obrabianych elementach ze stali nierdzewnej.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu
Pasy bezkońcowe HZ8TOP

Pasy bezkońcowe HZ8TOP

Szczególnie agresywny pas nasypowy osadzony na trwałym grubym poliesterze typu Y (gradacje P36, P40) oraz typu H dla pozostałych gradacji. Nadaje się do materiałów nierdzewnych, stali stopowych oraz stopów tytanu. Nasyp zawiera dwie warstwy żywicy fenolowej. Zastosowane w produkcie dodatki chemiczne dodawane do żywicy skutecznie rozpraszają zgromadzone podczas obróbki ciepło. Produkt oparty o nasyp z cząsteczek tlenku glinu przewidywany do aplikacji prowadzonych na sucho. Dysk zawiera również środki pomocnicze do szlifowania, które pomagają utrzymać chłodny szlif, jednocześnie przedłużając żywotność krążków.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Dysk na rzep 3M™ Trizact™ 237AA

Dysk na rzep 3M™ Trizact™ 237AA

Dyski 237AA wykonane są z materiału przeznaczonego do wykańczania powierzchni większości elementów metalowych, gdzie wymagana jest dobra i powtarzalna jakość powierzchni. Odpowiedni do stali węglowych, nierdzewnych oraz stopów niklu, kobaltu i tytanu. Dedykowany do pracy ze średnią siłą docisku na gładkich i elastycznych kołach kontaktowych. Trizact™ jest materiałem o żywotności nawet do pięciu razy większej niż tradycyjne materiały nasypowe. Stosowanie Trizact™ pozwala na skrócenie procesu szlifowania dzięki redukcji sekwencji ziarnistości. Jednakowa siła skrawania choć początkowa siła skrawania Trizact™ wydaje się mniejsza od tradycyjnych materiałów nasypowych w rzeczywistości pozostaje na niezmienionym poziomie przez cały okres pracy. Większa żywotność i jednakowa siła skrawania minimalizują ilość zmian narzędzia ściernego. Jednorodna jakość wykończenia Trizact™ pozostaje jednakowo „ostry” przez cały proces szlifowania, dzięki czemu gwarantuje stałą i jednorodną jakość wykończenia.


Stal nierdzewna (inox) Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 984F Cubitron™ II

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 984F Cubitron™ II

Materiał 984F przeznaczony jest do agresywnego szlifowania oraz do niwelowania dużych naddatków na obrabianych detalach. Pasy produkowane z 3M™ Cubitron™ II 984F oferują rewolucyjną wydajność dzięki zastosowaniu technologii 3M™ precyzyjnie kształtowanego ziarna, które precyzyjnie tnie metal. 984F zawiera dodatek chłodzący, zapewniający pracę bez przegrzewania się z ograniczeniem spękań oraz przebarwień/utleniania. Dodatkowym atutem pasa 984F jest możliwość pracy na mokro, a także na sucho. 984F może zostać wykorzystany do obróbki na stali szlachetnej, zwykłej czy materiałów trudnoobrabialnych. Pasy 984F zapewniają równomierne wykończenie przez cały okres użytkowania eliminując jednocześnie niechciany efekt przypalania podczas szlifowania w poprzek. 984F wykorzystuje precyzyjnie kształtowane ceramiczne ziarno ścierne, którego właściwości elektrostatyczne pozwalają na formowanie ostrych wierzchołków pełniących rolę pojedynczych narzędzi tnących. Wierzchołki ziarna nieustannie się ostrzą podczas odłamywania, zapewniając długą żywotność i spójność przy mniejszym nacisku.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Chrom Kompozyty
Elastyczna tarcza do szlifowania 3M™ Cubitron™ II (GoldCorps nowy GreenGorps)

Elastyczna tarcza do szlifowania 3M™ Cubitron™ II (GoldCorps nowy GreenGorps)

Dedykowane do precyzyjnego usuwania spoin złote dyski 3M™ Cubitron™ II Flexible Grinding Disc to nowa generacja znanych już wcześniej zielonych dysków GreenCorps. Nowoczesna technologia wraz z zastosowaniem precyzyjnie kształtowanego ziarna ściernego w technologii 3M™ Cubitron™ II pozwala na 40% zwiększenie wydajności tarczy w porównaniu ze swoim zielonym poprzednikiem. Produkt oferuje doskonałą szybkość cięcia i większą elastyczność w porównaniu ze standardowymi tarczami szlifierskimi z obniżonym środkiem. Dodatkowo zastosowane wiązanie żywiczne pomaga zachować wytrzymałość i wydajność podczas szlifowania.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Metale trudno obrabialne
Dyski REDO Rolok termolaminowane 785FL
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dyski REDO Rolok termolaminowane 785FL

Dysk Rolok 785FL to usztywniony w procesie laminacji termicznej krążek z nasypem z ceramicznego ziarna, na podkładzie z półelastycznego płótna bawełnianego. Zawiera dodatek chłodzący, który zapobiega przegrzewaniu się obrabianych detali wrażliwych na ciepło. Zapewnia możliwość kontroli głębokości rys. Warstwy lamelek z których stworzony jest dysk ulegają ciągłemu zużyciu, przy czym jednocześnie ujawniają nowy materiał ścierny. Tarcza idealnie sprawdza się do obróbki wykańczającej na stali szlachetnej czy węglowej.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Brąz
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 384F

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 384F

3M™ Cubitron™ II 384F to materiał na poliestrowym wodoodpornym podkładzie przeznaczony do prac na mokro ze wszystkimi rodzajami metali (także z drewnem). Materiał pozwala na łatwe usuwanie zanieczyszczeń, cechuje go zamknięta konstrukcja powłoki, która potęguję również wydajność oraz wysoką powtarzalność szlifu. Pasy produkowane z 384F stanowią klasę narzędzi ogólnego uniwersalnego użytku, doskonale sprawdzają się w pracy ze średnim i małym dociskiem. Zakres dostępnych gradacji w przypadku 384F kończy się na P400. Produkt zapewnia płynną pracę i trwałość, która może dostosować się do kształtu wyprofilowanych części dla spójnego wykończenia. Strona ścierna posiada zamkniętą warstwę ziaren tlenku glinu, aby zapewnić szybkie cięcie i dokładne wykończenie. Materiał ścierny z tlenku glinu jest popularnym wyborem wśród profesjonalistów z branży przemysłowej ze względu na dużą szybkość cięcia i długą żywotność. Minerał ten jest twardym, trwałym materiałem ściernym, który się kruszy i odsłania świeże krawędzie tnące i nie zabija się tak szybko jak tradycyjne, naturalne materiały ścierne. Ze względu na szybkość cięcia, twardość i wytrzymałość jest szeroko stosowany w szlifowaniu i zastosowaniach wykończeniowych. 3M™ 384F wykorzystuje spoiwo żywiczne, które zostało specjalnie zaprojektowane, aby oprzeć się termicznemu i chemicznemu zniszczeniu, które może wystąpić podczas aplikacji szlifowania.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Chrom Kompozyty Tworzywa sztuczne Drewno Mosiądz Stal węglowa
Dyski fibrowe 3M™ Roloc™ 782C Cubitron™ II
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dyski fibrowe 3M™ Roloc™ 782C Cubitron™ II

Opracowany z myślą o ultraszybkim skrawaniu stali węglowej dysk fibrowy 3M™ Roloc™ 782C zawiera Precyzyjnie Kształtowane Ziarno Ścierne 3M™. Dzięki nadzwyczajnym właściwościom ściernym, trwałości i łatwości użycia, dysk ten ma ogromną przewagę nad konwencjonalnymi dyskami fibrowymi. Zaawansowana technologia ścierna sprawia, że nadaje się on doskonale do najbardziej wymagających zastosowań. Dyski oferują znaczny wzrost wydajności w stosunku do konwencjonalnych dysków fibrowych. Zaawansowana technologia ścierna sprawia, że są one doskonałym wyborem do trudnych zastosowań, w tym usuwania spoin, mieszania i uszlachetniania wykończenia. Wydajność premium sprawdza się w przypadku zastosowań przy użyciu stali węglowej , zrównoważa koszty i wydajność, wybierając materiał ścierny o odpowiedniej wydajności szlifowania i trwałości. Dyski fibrowe 3M™ Roloc™ 782C zawierają precyzyjnie kształtowane ziarno (PSG). Dysk fibrowy 782C został zaprojektowany, aby umożliwić operatorom przeniesienie produkcji na wyższy poziom poprzez wykonanie większej ilości pracy w krótszym czasie.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa
Dyski REDO Rolok HZ72
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dyski REDO Rolok HZ72

Szczególnie agresywny dysk nasypowy osadzony na trwałym grubym poliesterze typu Y (gradacje P36, P40) oraz typu H dla pozostałych gradacji. Nadaje się do materiałów nierdzewnych, stali stopowych oraz stopów tytanu. Nasyp zawiera dwie warstwy żywicy fenolowej. Zastosowane w produkcie dodatki chemiczne dodawane do żywicy skutecznie rozpraszają zgromadzone podczas obróbki ciepło. Produkt oparty o nasyp z cząsteczek tlenku glinu przewidywany do aplikacji prowadzonych na mokro. Dysk zawiera również środki pomocnicze do szlifowania, które pomagają utrzymać chłodny szlif, jednocześnie przedłużając żywotność krążków.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne Brąz Stopy niklu
Pasy bezkońcowe JF4TOP

Pasy bezkońcowe JF4TOP

JF4TOP to wysoce elastyczny materiał oparty o wysokiej jakości tlenek glinu z dodatkiem chłodzącym. Produkt ten to innowacyjny technicznie produkt o wyjątkowych właściwościach. Oferuje chłodny proces szlifowania bez powstawiania przebarwień. JF4TOP to najbardziej elastyczne pasy w naszej ofercie. Z uwagi na aktywną powłokę najodpowiedniejsze do obróbki wykańczającej stali nierdzewnej i aluminium. Dostępne w szerokim spektrum ziarnistości od P60 do P400. Z uwagi na dużą rozciągliwość pasy JF4TOP powinny być stosowane na maszynach z regulacją długości i naciągu. Ponadto produkt ten doskonale nadaje się do wysokiej jakości wykańczania implantów medycznych, narzędzi chirurgicznych, noży, łopatek turbin itp. Ma idealną jakość do uzyskania spójnego i jednolitego wykończenia stali nierdzewnej. Dzięki elastycznemu nośnikowi JF4Top z łatwością dopasowuje się do kształtu przedmiotu obrabianego. Jest to najpopularniejszy wybór klientów zamawiających pasy w wymiarze 30x760mm.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Stal niestopowa Aluminium Miedź Kompozyty Tworzywa sztuczne Drewno Żywice Włókno szklane Mosiądz Lakiery i powłoki szpachlowe
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 967F Cubitron™ II

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 967F Cubitron™ II

Materiał 967F osadzony jest na bazie mieszanki precyzyjnie kształtowanej ceramiki (PSG - precyzyjnie kształtowane ziarno) i korundu szlachetnego. Materiał zawiera dodatek chłodzący, dzięki któremu może być używany do aplikacji ze średnim lub dużym dociskiem. Materiał jest szczególnie polecany do aplikacji obróbki stopów niklu i kobaltu. 967F charakteryzuje się wysokowydajnym, precyzyjnie kształtowanym ziarnem 3M™, na wytrzymałym i trwałym podłożu poliestrowym. Podkład o dużej gramaturze zapewnia lepszą przyczepność i odporność na łuszczenie się w porównaniu z innymi podkładami tkaninowymi. Materiał posiada środek wspomagający szlifowanie i niwelujący ciepło, który zapewnia doskonałą wydajność przy obróbce tytanu i innych materiałów wrażliwych na ciepło. Ziarno ścierne Cubitron™ II to rewolucja w procesie obróbki metalu. Unikalny kształt sprawia, że ziarna Cubitron™ II są stale ostrzone pod wpływem ścierania, dzięki czemu dłużej zachowują swoje właściwości szlifierskie. W trakcie szlifowania i cięcia powstaje niższa temperatura, a proces obróbki staje się szybszy i łatwiejszy. Cubitron™II nie przegrzewa obrabianego materiału i dłużej zachowuje właściwości tnące, wytrzymuje do 4 razy dłużej w porównaniu do tradycyjnego nasypu z ziarnem ceramicznym. Używanie pasów z materiału 967F oznacza mniej wymiany pasów i więcej części obrobionych licząc na 1 sztukę pasa.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Chrom Kompozyty

Napisz do Nas

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?