• REDO
Historia przeglądania
Dysk lamelkowy REDO CRAB™

Dysk lamelkowy REDO CRAB™

Dysk lamelkowy REDO CRAB to 100% ziarna ceramicznego o dużej agresywności szczególnie dedykowany do pracy na stali nierdzewnej i stali zwykłej. Dysk wykonany z półelastycznego płótna bawełnianego z nasypem z ceramicznego tlenku glinu. Dysk lamelkowy REDO CRAB zawiera dodatek chłodzący, który zapobiega przegrzewaniu się obrabianych detali wrażliwych na ciepło. Zapewnia możliwość kontroli głębokości rys. Warstwy lamelek z których stworzony jest dysk ulegają ciągłemu zużyciu, przy czym jednocześnie ujawniają nowy materiał ścierny. Tarcza CRAB idealnie sprawdza się do obróbki wykańczającej na stali szlachetnej oraz węglowej.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe
3M™ Scotch-Brite™ Dysk Deburr and Finish dyski z włokniny sprasowanej PRO DP-UD

3M™ Scotch-Brite™ Dysk Deburr and Finish dyski z włokniny sprasowanej PRO DP-UD

Krążki sprasowane Scotch-Brite™ DP-UW PRO to dyski z włókniny sprasowanej II generacji PRO. Zostały zaprojektowane do ułatwienia i zwiększenia wydajności różnorodnych zadań z dziedziny obróbki metalu dla profesjonalistów. Materiały ścierne zwykle wyróżniają się tylko w jednej dziedzinie: gratowaniu, wykańczaniu albo zacieraniu. Nasze wszechstronne krążki są jest wyjątkowe, ponieważ są w stanie robić wszystkie te rzeczy. Wytrzymała nylonowa włóknina w całości impregnowana żywicą i minerałem ściernym zapewnia gładką i wolną od gradu powierzchnię, jednolite wykończenie oraz efekt końcowy bez podcinania. Nadaje się do gratowania, wykańczania, czyszczenia i usuwania spoin.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Stal szlachetna
Dysk na rzep 3M™ Trizact™ 237AA

Dysk na rzep 3M™ Trizact™ 237AA

Dyski 237AA wykonane są z materiału przeznaczonego do wykańczania powierzchni większości elementów metalowych, gdzie wymagana jest dobra i powtarzalna jakość powierzchni. Odpowiedni do stali węglowych, nierdzewnych oraz stopów niklu, kobaltu i tytanu. Dedykowany do pracy ze średnią siłą docisku na gładkich i elastycznych kołach kontaktowych. Trizact™ jest materiałem o żywotności nawet do pięciu razy większej niż tradycyjne materiały nasypowe. Stosowanie Trizact™ pozwala na skrócenie procesu szlifowania dzięki redukcji sekwencji ziarnistości. Jednakowa siła skrawania choć początkowa siła skrawania Trizact™ wydaje się mniejsza od tradycyjnych materiałów nasypowych w rzeczywistości pozostaje na niezmienionym poziomie przez cały okres pracy. Większa żywotność i jednakowa siła skrawania minimalizują ilość zmian narzędzia ściernego. Jednorodna jakość wykończenia Trizact™ pozostaje jednakowo „ostry” przez cały proces szlifowania, dzięki czemu gwarantuje stałą i jednorodną jakość wykończenia.


Stal nierdzewna (inox) Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu
Dysk na rzep REDO ZIRCO55

Dysk na rzep REDO ZIRCO55

ZIRCO55 to dyski na rzep z płótna bawełnianego. Zastosowany nasyp to elektrokorund cyrkonowy. Samoostrząca budowa produktu została stworzona do obróbki powierzchni i ciągliwych detali. Przekonuje agresywnym szlifem oraz bardzo dużym urobkiem materiału. Produkt przeznaczony głównie do aplikacji na stali konstrukcyjnej, drewno twarde czy do szlifowania lakierów. Może być użytkowany do szlifowania zgrubnego i usuwania zadziorów.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Aluminium Kompozyty Tworzywa sztuczne Drewno
Dyski fibrowe 3M™ Cubitron™ II 982C do stali konstrukcyjnych

Dyski fibrowe 3M™ Cubitron™ II 982C do stali konstrukcyjnych

Dysk oparty o spoiwo żywiczne na podkładzie fibrowym z precyzyjnie kształtowanym ziarnem ceramicznym Cubitron™ II, które pozwala pracować szybciej, wydajniej i lżej. Dyski fibrowe używane są przede wszystkim do agresywnego szlifowania stali. Są wydajniejsze w większości zastosowań niż tarcze lamelkowe, jednak wymagają specjalnej podkładki mocowanej do szlifierki. Dysk fibrowy Cubitron II 982C idealnie nadaje się do agresywnego, lecz dokładnego zdzierania materiału. Cechuje się bardzo dobrą wydajnością, zapewnia wygodny komfort pracy, a także lepszy czas szlifowania. Dysk fibrowy 982C może zostać wykorzystany do usuwania spoin, zendry, wyrównywania krawędzi oraz usuwania defektów powierzchni.


Stal konstrukcyjna Stal stopowa Metale nieżelazne Stopy kobaltu
Dysk 3M™ Roloc™ XC-ZR Clean&Strip PRO Extra Cut
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dysk 3M™ Roloc™ XC-ZR Clean&Strip PRO Extra Cut

Dysk ścierny Scotch-Brite™ Roloc+™ Clean&Strip Extra Cut (XT PRO) Extra Cut posiada ziarno ścierne na bazie tlenku aluminium w nylonowej włókninie o otwartej konstrukcji. Dyski są przeznaczone do usuwania twardych powłok, takich jak rdza, lakier i korozja, jednocześnie ujednolicając i wykańczając surowy metal pod nimi. Rekomendowane do usuwania dużych ilości rdzy, powłok malarskich oraz usuwania odprysków spawalniczych. Są doskonałym rozwiązaniem do czyszczenia, a także delikatnego wyrównywania i przygotowywania powierzchni.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne
Dysk lamelkowy 967A 3M™ Cubitron™ II

Dysk lamelkowy 967A 3M™ Cubitron™ II

3M™ dysk lamelkowy 967A wykonany jest na podkładzie bawełniano-polimerowym Y-weight. Produkt pozwala na obróbkę większej ilości części jednym dyskiem, dzięki czemu możliwe jest zmniejszenie zużycia lamelki. Atutem dysku 967A jest możliwość jednoczesnego szlifowania oraz wykańczania obrabianego elementu. Dysk lamelkowy 967A zawiera dodatek chłodzący, który zapobiega przegrzewaniu się stopów wrażliwych na ciepło. Dysk lamelkowy 3M™ Cubitron™ II 967A zawiera precyzyjnie kształtowane ziarno ceramiczne, które gwarantuje ultra szybkie szlifowanie i bardzo długą wytrzymałość dysku, co przekłada się na niższy koszt pracy. Wszechstronny dysk przeznaczony do stali nierdzewnej, węglowej, aluminium oraz metali nieżelaznych do aplikacji takich jak: usuwanie spoin, fazowanie krawędzi, szlifowanie, wykończenie, lekkie czyszczenie, czyszczenie spoin, stopniowanie i oczyszczanie nalotów oraz przygotowanie powierzchni.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne
Pasy bezkońcowe JF4TOP

Pasy bezkońcowe JF4TOP

JF4TOP to wysoce elastyczny materiał oparty o wysokiej jakości tlenek glinu z dodatkiem chłodzącym. Produkt ten to innowacyjny technicznie produkt o wyjątkowych właściwościach. Oferuje chłodny proces szlifowania bez powstawiania przebarwień. JF4TOP to najbardziej elastyczne pasy w naszej ofercie. Z uwagi na aktywną powłokę najodpowiedniejsze do obróbki wykańczającej stali nierdzewnej i aluminium. Dostępne w szerokim spektrum ziarnistości od P60 do P400. Z uwagi na dużą rozciągliwość pasy JF4TOP powinny być stosowane na maszynach z regulacją długości i naciągu. Ponadto produkt ten doskonale nadaje się do wysokiej jakości wykańczania implantów medycznych, narzędzi chirurgicznych, noży, łopatek turbin itp. Ma idealną jakość do uzyskania spójnego i jednolitego wykończenia stali nierdzewnej. Dzięki elastycznemu nośnikowi JF4Top z łatwością dopasowuje się do kształtu przedmiotu obrabianego. Jest to najpopularniejszy wybór klientów zamawiających pasy w wymiarze 30x760mm.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Stal niestopowa Aluminium Miedź Kompozyty Tworzywa sztuczne Drewno Żywice Włókno szklane Mosiądz Lakiery i powłoki szpachlowe
Dyski REDO Rolok termolaminowane HZ72L
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dyski REDO Rolok termolaminowane HZ72L

Szczególnie agresywny dysk nasypowy osadzony na trwałym grubym poliesterze typu Y (gradacje P36, P40) oraz typu H dla pozostałych gradacji. Dodatkowo laminowany dla uzyskania wyższego stopnia sztywności i lepszego podparcia ziarna ściernego. Nadaje się do materiałów nierdzewnych, stali stopowych oraz stopów tytanu. Nasyp zawiera dwie warstwy żywicy fenolowej. Zastosowane w produkcie dodatki chemiczne dodawane do żywicy skutecznie rozpraszają zgromadzone podczas obróbki ciepło. Produkt oparty o nasyp z cząsteczek tlenku glinu przewidywany do aplikacji prowadzonych na mokro. Dysk zawiera również środki pomocnicze do szlifowania, które pomagają utrzymać chłodny szlif, jednocześnie przedłużając żywotność krążków.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne Brąz Stopy niklu
Dysk z włókniny prasowanej REDO Rolok PL-DR FUEGO™
Dysk do użytku z szlifierką rolok lub kątową poprzez adapter M14

Dysk z włókniny prasowanej REDO Rolok PL-DR FUEGO™

Najagresywniejsze z dysków w rodzinie polskich włóknin prasowanych. Idealne do obróbki stali nierdzewnych oraz aluminium. Wzbogacona w dodatek chłodzący i dostępna w grubości 8mm (więcej materiału ściernego). Polskie włókniny prasowane wyróżnia rewelacyjna konstrukcja wraz z zastosowaniem wysokiego stopnia prasowania powodującego zagęszczenie ziaren ściernych w przestrzeni roboczej. Przyczynia się to czynnie do zwiększenia wydajności oraz parametrów ściernych. Zastosowanie dodatków chłodzących przyczynia się do nieprzegrzewania materiałów obrabianych a zwiększona agresywność skraca czas pracy nawet podczas użytkowania z małym dociskiem. Rewelacyjna konstrukcja włókien ściernych REDO PL™ wraz z zastosowaniem wysokiego stopnia prasowania sprawia iż narzędzia te wyróżniają się niezwykłą wydajnością. Włókniny tej klasy są idealnym rozwiązaniem dla obróbki stali nierdzewnych, metali nieżelaznych oraz stali czarnej. Znajdują zastosowanie w takich operacjach jak zagładzanie powierzchni, obróbka wstępna, usuwanie delikatnych spoin, oczyszczanie oraz matowienie powierzchni.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 747D

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 747D

3M™ 747D to materiał z ziarnem Cubitron™, pierwszej kategorii czyli z mieszanki ceramicznej zawierają tlenek glinu zmieszany z ziarnem ceramicznym. Podobnie jak w pasach 777F ostry nasyp i dodatki chłodzące chronią powierzchnię metali wrażliwych na ciepło przed przegrzaniem. W odróżnieniu od 777F pasy 747D wykonane są na półelastycznym płótnie bawełnianym X i są optymalnym wyborem do pracy na sucho, gdzie potrzebna jest średnia elastyczność pasa np. na szlifierkach obwiedniowych. Ze względu na najlepszy stosunek jakości do ceny popularne we wszystkich dostępnych ziarnistościach P50, P60, P80 i P120. Idealne do obróbki wstępnej przed pasami włókninowymi lub 3M™ Trizact™. Mieszanka ceramiki i tlenku glinu przewyższa ścierniwo z wyłącznie czystego tlenku glinu pod względem szybkości cięcia i trwałości. 747D jest doskonałym wyborem do umiarkowanego usuwania materiału i przygotowania powierzchni. Narzędzia (pasy bezkońcowe) produkowane z 747D dobrze wpisują się do projektów, które wymagają trwałego i plastycznego materiału ściernego.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Chrom Kompozyty Tworzywa sztuczne Drewno Mosiądz Stal węglowa
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 777F

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 777F

Produkt zawiera ceramiczne ziarno ścierne 3M™ Cubitron™ na wodoodpornym podkładzie z płótna poliestrowego o gramaturze YF. Można go używać na sucho i na mokro. Szczególnie polecany do obróbki stali ze średnim dociskiem np. ściegów spoiny, pojemników, sztućców, akcesoriów ze stali nierdzewnej. Materiał 777F jest najpopularniejszym wyborem profesjonalistów obrabiających stal nierdzewną. Materiał zawiera dodatek chłodzący, który ogranicza temperaturę w czasie pracy i zapewnia ochronę stopom wrażliwym, takim jak stal nierdzewna, stopy niklu i kobaltu. Produkt szybko i precyzyjnie skrawa materiał co pozwala na dodatkową oszczędność czasu.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Chrom Kompozyty Tworzywa sztuczne Drewno Mosiądz Stal węglowa
Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 967F Cubitron™ II

Pasy bezkońcowe z materiału 3M™ 967F Cubitron™ II

Materiał 967F osadzony jest na bazie mieszanki precyzyjnie kształtowanej ceramiki (PSG - precyzyjnie kształtowane ziarno) i korundu szlachetnego. Materiał zawiera dodatek chłodzący, dzięki któremu może być używany do aplikacji ze średnim lub dużym dociskiem. Materiał jest szczególnie polecany do aplikacji obróbki stopów niklu i kobaltu. 967F charakteryzuje się wysokowydajnym, precyzyjnie kształtowanym ziarnem 3M™, na wytrzymałym i trwałym podłożu poliestrowym. Podkład o dużej gramaturze zapewnia lepszą przyczepność i odporność na łuszczenie się w porównaniu z innymi podkładami tkaninowymi. Materiał posiada środek wspomagający szlifowanie i niwelujący ciepło, który zapewnia doskonałą wydajność przy obróbce tytanu i innych materiałów wrażliwych na ciepło. Ziarno ścierne Cubitron™ II to rewolucja w procesie obróbki metalu. Unikalny kształt sprawia, że ziarna Cubitron™ II są stale ostrzone pod wpływem ścierania, dzięki czemu dłużej zachowują swoje właściwości szlifierskie. W trakcie szlifowania i cięcia powstaje niższa temperatura, a proces obróbki staje się szybszy i łatwiejszy. Cubitron™II nie przegrzewa obrabianego materiału i dłużej zachowuje właściwości tnące, wytrzymuje do 4 razy dłużej w porównaniu do tradycyjnego nasypu z ziarnem ceramicznym. Używanie pasów z materiału 967F oznacza mniej wymiany pasów i więcej części obrobionych licząc na 1 sztukę pasa.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan Chrom Kompozyty
Pasy bezkońcowe HZ72

Pasy bezkońcowe HZ72

Szczególnie agresywny pas nasypowy osadzony na trwałym grubym poliesterze typu Y (gradacje P36, P40) oraz typu H dla pozostałych gradacji. Nadaje się do materiałów nierdzewnych, stali stopowych oraz stopów tytanu. Nasyp zawiera dwie warstwy żywicy fenolowej. Zastosowane w produkcie dodatki chemiczne dodawane do żywicy skutecznie rozpraszają zgromadzone podczas obróbki ciepło. Produkt oparty o nasyp z cząsteczek tlenku glinu przewidywany do aplikacji prowadzonych na mokro. Materiał zawiera środki pomocnicze do szlifowania, które pomagają utrzymać chłodny szlif, jednocześnie przedłużając żywotność pasów ściernych.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne Brąz Stopy niklu

Napisz do Nas

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?