• REDO
Historia przeglądania
Dysk z włókniny RC-QD
Narzędzia oparte o grzybkowy system montażu z gwintem M14

Dysk z włókniny RC-QD

Q Dysk to system szybkiego montażu oparty na metalowym grzybku z gwintem M14. Dysk ze wzmocnionej włókniny ściernej RC gwarantuje dłuższą żywotność w porównaniu z dyskami z włókniny SC. Przestrzenna budowa RC-QD, dzięki której obrabiana powierzchnia nie przegrzewa się i nie jest podcinana dodatkowo pozwala na estetyczne wykończenie powierzchni. Produkt idealny do usuwania rys oraz odbarwień, może być także stosowany przy delikatnym gratowaniu krawędzi. Używając RC-QD jesteś w stanie zmniejszyć chropowatość obrabianej powierzchni a tym samym przygotować metal pod malowanie.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Aluminium
Pasy bezkońcowe z włókniny RS-BL (REDO Scream Back)
Pasy z włókniny charakteryzują się równomiernym rozłożeniem ziarna ściernego w przestrzeni włókien, ich budowa pozwala na osiągnięcie optymalnego chłodzenia obrabianego elementu.

Pasy bezkońcowe z włókniny RS-BL (REDO Scream Back)

Pasy RS-BL charakteryzują się niską rozciągliwością podłoża typu Scrim back. Jest to dedykowana włóknina wykorzystywana głównie pod produkcję pasów bezkońcowych pilniczkowych. Niska rozciągliwość podłoża zapobiega niewłaściwym wydłużaniu włókniny podczas pracy. Jest to jeden z unikalnych produktów dostępnych na rynku oparty o wytrzymałą włókninę Havy Duty. Szczególna struktura włókniny sprawia że produkowane pasy są bardzo elastyczne, wysoka agresywność ziarna oraz możliwość pracy z dużym dociskiem. Z uwagi na bardzo zwartą budowę i większą zawartość żywicy stosowane do pracy z większymi naciskami także przy gratowaniu krawędzi.

Taśmy ścierne bezkońcowe produkujemy od 2004 roku. Zdobyte doświadczenie zaowocowało dużą i wierną grupą odbiorców z szeroko pojętej branży metalowej i motoryzacyjnej. W ciągłej produkcji posiadamy szeroką gamę materiałów. Wszystkie pasy ścierne klejone są przy użyciu taśm z włóknem zbrojącym w indywidualnie dopasowanych parametrach dzięki czemu gwarantujemy najlepszą jakość złącza i bezpieczeństwo pracy naszymi pasami.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Aluminium Metale trudno obrabialne Stopy niklu Stopy kobaltu Tytan
Rolka z włókniny HDI-RL
Rolka z włókniny ściernej to narzedzie które łatwo porwać na kawałki o danej wielkości i wygodnie użytkować w szerokim spektrum aplikacji manulanych

Rolka z włókniny HDI-RL

Rolka HDI-RL wykonan jest z dodatkowo impregnowanej włókniny Heavy Duty, która spełnia oczekiwania najbardziej wymagających aplikacji nadawania rysy. Dodatkowa impregnacja zwiększa wytrzymałość włókniny i odporność na rozrywanie przy pracy na otworach czy krawędziach. Dzięki większej sztywności narzędzia jest bardziej agresywne w porównaniu z tradycyjnymi włókninami. Doskonale sprawdza się w aplikacjach nadawania rysy, matowania bezcieniowego czy oczyszczania z przebarwień. Dedykowana do obróbki stali nierdzewnych i metali nieżelaznych.


Stal nierdzewna (inox) Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne Brąz
Rolki z włókniny 3M™ Scoth-Brite™ CF-SR/MX-SR

Rolki z włókniny 3M™ Scoth-Brite™ CF-SR/MX-SR

Rolka perforowana Scotch-Brite™ Cean&Finish łączy elastyczność ze skutecznym szlifowaniem i precyzyjną, ręczną kontrolą. A to wszystko, aby poradzić sobie z czyszczeniem bardzo zabrudzonych powierzchni lub umożliwić precyzyjne wykończenie. Bardzo drobne ziarna z tlenku glinu tną szybko, pozostawiając po sobie gładką powierzchnię. Materiał ma formę rolki, która jest perforowana w regularnych odstępach dla wygody użytkownika. Skuteczność materiału ściernego Scotch Brite™ CF-SR jest porównywalna do wełny stalowej. Arkusze Scotch Brite™ nie rwą się podczas użycia, nie rdzewieją po użyciu i nie powodują powstawania małych metalowych odprysków. Nietkana struktura otwartej sieci jest odporna na zapychanie się i można jej używać na sucho, z wodą lub mieszankami, a także wypłukać przed ponownym użyciem. Połączenie ziaren ściernych z nietkanymi włóknami tworzy materiał o niezmiennych parametrach pracy przez cały okres użytkowania produktu. Otwarta struktura materiału jest odporna na zapychanie się, co sprawia, że cząsteczki minerałów ściernych zapewniają wysoką wydajność pracy, ograniczając zatykanie się włókien.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Ściernice trzpieniowe typu gwiazdka

Ściernice trzpieniowe typu gwiazdka

Gwiazdki to mini narzędzie ścierne wykonane z włókniny w systemie szybkiej wymiany M6 wycięte w formie gwiazdki. Dostępne w rozmiarach 75mm oraz 50mm stanowią genialne rozwiązanie dla aplikacji oczyszczenia i obróbki wewnętrznej powierzchni rur czy balustrad.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne Kompozyty
Arkusz ręczny 3M™ Scoth-Brite™ MX-HP (DurableFlex)
Narzędzia ścierne w postaci arkuszy (HandPad) do uzytku manualnego

Arkusz ręczny 3M™ Scoth-Brite™ MX-HP (DurableFlex)

Scotch-Brite™ Durable Flex Hand Pad łączy w sobie elastyczność z efektywnym cięciem i precyzyjną kontrolą ręczną. Nasze pady ręczne służą do wykonywania trudnych prac czyszczących lub dokładnych wykończeń. Użyj Scotch-Brite™ Durable Flex Hand Pad z włókniny o otwartej strukturze, która może być używany na sucho i z wodą lub niektórymi rozpuszczalnikami. Tę elastyczną włókninę można wypłukać do czysta przed ponownym użyciem. W przeciwieństwie do wełny stalowej, włóknina ta nie strzępi się podczas pracy, nie rdzewieje po użyciu ani nie pozostawia metalowych odprysków.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Kompozyty Tworzywa sztuczne Ceramika i szkło Stal miękka Porcelana
Arkusz ręczny REDO CFR-HP
Narzędzia ścierne w postaci arkuszy (HandPad) do uzytku manualnego

Arkusz ręczny REDO CFR-HP

Włóknina uniwersalnego użytku dedykowana do aplikacji ręcznych. Pakowana w boxy po 10 szt. stanowi doskonałe ekonomiczne rozwiązanie wszelkich aplikacji ręcznych (manualnych). Arkusze te charakteryzują się bardzo wysoką żywotnością, wytrzymałością oraz elastycznością, pozwalając na perfekcyjne czyszczenia, a także przygotowanie nieregularnych, płaskich bądź wielopłaszczyznowych powierzchni. Arkusze szeroko wykorzystywane są do niwelowania postrzępionych włókien drzewnych, zarówno przed jak i po naniesieniu warstw podkładowych, do oczyszczania skorodowanych, a także utlenianych powierzchni, szlifowania międzyoperacyjnego drewna oraz do wykańczania metalu.


Stal nierdzewna (inox) Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne
Arkusz ręczny REDO CW-HP
Narzędzia ścierne w postaci arkuszy (HandPad) do uzytku manualnego

Arkusz ręczny REDO CW-HP

Arkusze CW-HP wykonane są z uniwersalnej włókniny czyszcząco-wykańczającej, w której ziarna ścierne są rozmieszczone w sposób zrównoważony i równomierny w przestrzennej sieci włókien nylonowych. Ażurowa budowa zapewnia doskonałe chłodzenie, niwelując ryzyko przegrzania i odbarwień na obrabianej powierzchni. Zapobiega zapychaniu się, co znacznie podnosi wydajność. Najczęściej wykorzystywana do szlifowania elementów o skomplikowanych kształtach oraz w przygotowaniu powierzchni pod inne operacje. Narzędzia z włókniny CW przeznaczone do obróbki farb, lakierów, wykorzystywane do prac przy szpachli, głównie w branży naprawy samochodów i lakiernictwa.


Stal nierdzewna (inox) Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne
Arkusz ręczny REDO CP-HP
Narzędzia ścierne w postaci arkuszy (HandPad) do uzytku manualnego

Arkusz ręczny REDO CP-HP

CP-HP to arkusze przewidziane do pracy ręcznej (manualnej) wykonane z włókniny szlifierskiej 3M™ Scotch-Brite™ Cut&Polish. Włóknina 3M™ CP (Cut & Polish) charakteryzuje się bardzo dużą koncentracją i równomiernym rozłożeniem ziarna ściernego. Dzięki temu arkusze CP bardzo efektywnie obrabiają stal nierdzewną, ale także inne metale i tworzywa np. ceramikę. Materiał skutecznie sprawdzi się w aplikacjach powierzchniowych, do bezcieniowego matowania, satynowania i polerowania stali szlachetnej i metali nieżelaznych. Materiał CP to uniwersalna włóknina czyszcząco-wykańczająca, przeznaczona do obróbki farb, lakierów, wykorzystywana do prac przy szpachli, głównie w branży naprawy samochodów i lakiernictwa.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Pasy bezkońcowe z włókniny RF-BL (REDO Flex)
Pasy z włókniny charakteryzują się równomiernym rozłożeniem ziarna ściernego w przestrzeni włókien, ich budowa pozwala na osiągnięcie optymalnego chłodzenia obrabianego elementu.

Pasy bezkońcowe z włókniny RF-BL (REDO Flex)

REDO Flex RF-BL łączy w sobie szybkość cięcia konwencjonalnego grubego ziarna ściernego z jakością wykończenia drobnym ziarnem, co pozwala zmniejszyć liczbę etapów szlifowania wymaganych w operacjach obróbki technicznej. Włóknina o większej zawartości ziarna ściernego, które przekłada się na szybszy efekt obróbki. Oszczędność pieniędzy, czasu i mniej poprawek. Zyskaj do 2-3 razy dłuższą żywotność pasa. Nowy system żywiczny spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Gruba warstwa ziarna ściernego wydłuża żywotność, ziarno nie osiada na końcówkach włókien, które najszybciej ulegają oderwaniu do struktury roboczej włókniny tym samym generowane jest mniej zbędnych osadów. System żywic RF-BL pozwala ograniczyć brudzenie oraz uniknąć osadów na obrabianym elemencie nawet na stopach z dużą ilością niklu. Włóknina zapobiega zapychaniu się na aluminium i miękkich metalach.

Taśmy ścierne bezkońcowe produkujemy od 2004 roku. Zdobyte doświadczenie zaowocowało dużą i wierną grupą odbiorców z szeroko pojętej branży metalowej i motoryzacyjnej. W ciągłej produkcji posiadamy szeroką gamę materiałów. Wszystkie pasy ścierne klejone są przy użyciu taśm z włóknem zbrojącym w indywidualnie dopasowanych parametrach dzięki czemu gwarantujemy najlepszą jakość złącza i bezpieczeństwo pracy naszymi pasami.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Rolka z włókniny HD-RL
Rolka z włókniny ściernej to narzedzie które łatwo porwać na kawałki o danej wielkości i wygodnie użytkować w szerokim spektrum aplikacji manulanych

Rolka z włókniny HD-RL

Wysokiej jakości rolka ścierna HD-RL jest wykonana z włókniny Heavy Duty o podwyższonych parametrach na rozrywanie. Do podstawowych właściwości niniejszej rolki ściernej należy bardzo wysoki stopień agresywności, niezwykła wytrzymałość. Włóknina może pracować przy dużym docisku do materiału. Wysoka trwałość oraz odporność na rozrywanie to kolejne zalety produktów wykonanych na włókninach tego typu. Zapewnia łatwą obróbkę nawet zróżnicowanych kształtów, jest wyjątkowo elastyczna, doskonale dotrze do miejsc trudno dostępnych i pozostawi jednolitą i ładnie wykończoną powierzchnię. Dzięki przestrzennej budowie włóknina jest odporna na przegrzewanie. Bardzo łatwo usuwa różnego rodzaju zadziory . Nie pozostawia przebarwień ani zabrudzeń na szlifowanej powierzchni. Nie zmienia kształtu obrabianej powierzchni i co najważniejsze łatwo dopasowuje się do kształtu dłoni operatora.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal stopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne Kompozyty
Pasy bezkońcowe z włókniny RL-BL (REDO Low Stretch)
Pasy z włókniny charakteryzują się równomiernym rozłożeniem ziarna ściernego w przestrzeni włókien, ich budowa pozwala na osiągnięcie optymalnego chłodzenia obrabianego elementu.

Pasy bezkońcowe z włókniny RL-BL (REDO Low Stretch)

Pasy RL-BL charakteryzują się niską rozciągliwością podłoża typu Low Strech. Jest to dedykowana włóknina wykorzystywana głównie pod produkcję pasów bezkońcowych pilniczkowych. Niska rozciągliwość podłoża zapobiega niewłaściwemu wydłużaniu włókniny podczas pracy. Jest to jeden z unikalnych produktów dostępnych na rynku oparty o wytrzymałą włókninę Havy Duty. Szczególna struktura włókniny sprawia, że produkowane pasy są bardzo elastyczne, wysoka agresywność ziarna oraz możliwość pracy z dużym dociskiem. Z uwagi na bardzo zwartą budowę i większą zawartość żywicy stosowane do pracy z większymi naciskami także przy gratowaniu krawędzi.

Taśmy ścierne bezkońcowe produkujemy od 2004 roku. Zdobyte doświadczenie zaowocowało dużą i wierną grupą odbiorców z szeroko pojętej branży metalowej i motoryzacyjnej. W ciągłej produkcji posiadamy szeroką gamę materiałów. Wszystkie pasy ścierne klejone są przy użyciu taśm z włóknem zbrojącym w indywidualnie dopasowanych parametrach dzięki czemu gwarantujemy najlepszą jakość złącza i bezpieczeństwo pracy naszymi pasami.


Stal nierdzewna (inox) Stal konstrukcyjna Stal niestopowa Żeliwo Stopy wysokowęglowe Metale nieżelazne Metale trudno obrabialne
Arkusz ręczny REDO CFX-HP Light
Narzędzia ścierne w postaci arkuszy (HandPad) do uzytku manualnego

Arkusz ręczny REDO CFX-HP Light

Arkusze ekonomiczne do uniwersalnych operacji czyszczenia. Doskonale układają się do kształtu dłoni. Włóknina dopasowuje się do każdej powierzchni obrabianego elementu. Narzędzie jest bardzo funkcjonalne ze względu na zastosowanie przy wielu materiałach. Podwyższona trwałość narzędzia dzięki 100-procentowej impregnacji ziarna, które znajduje się nie tylko na powierzchni, ale również wewnątrz włókniny.


Stal nierdzewna (inox) Stal stopowa Metale nieżelazne Aluminium Metale trudno obrabialne
Arkusz ręczny REDO CWR-HP
Narzędzia ścierne w postaci arkuszy (HandPad) do uzytku manualnego

Arkusz ręczny REDO CWR-HP

Arkusze CWR-HP to produkt, który cechuje się delikatną budową silnie elastyczną do pracy ręcznej oraz jednorodny nasyp w całej objętości włókniny. Włóknina CWR gwarantuje szybką i wydajną pracę dzięki dużej koncentracji ziarna ściernego. Konstrukcja pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu prac ręcznych. Jednorodny nasyp w całej objętości włókniny oraz duża koncentracja ziarna ściernego powoduje, iż produkt ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród doświadczonych szlifierzy.


Stal nierdzewna (inox) Stal stopowa Kompozyty Tworzywa sztuczne Drewno Ceramika i szkło Stal miękka

Napisz do Nas

Potrzebujesz pomocy?

Potrzebujesz pomocy?