• REDO
Historia przeglądania
blog-img

Tam gdzie konieczna jest obróbka płaskich powierzchni niezbędnym staje się profesjonalny zestaw do obróbki stali - lamelka staje się ty idealnym rozwiązaniem. Najpopularniejszy na rynku polskim rodzaj narzędzia ściernego. Dostępny w specjalistycznych sklepach i hurtowniach materiałów ściernych oraz w sklepach gospodarstwa domowego w mniejszych miejscowościach. Łatwy dostęp do tego wyrobu powoduje wykorzystanie go nie tylko do szlifowania spoin, ale również do wykonywania wielu innych prac takich jak oszlifowywanie kosmetyczne odprysków,pojedynczych rys, wad powierzchni a także usuwanie nalotów w postaci rdzy, starej farby, zendry oraz ukosowanie blach (płyt), gratowanie drobnych elementów metalowych, załagadzanie spawów pachwinowych czy w reszcie po prostu przygotowanie powierzchni stali przed spawaniem.

  • Typ 27 Dyski płaskie, przeznaczone do pracy przy minimalnym kacie nachylenia(ok. 0-10˚). Pożądane do operacji wymagających szybkiego usuwania materiału. Wykorzystują twardość minerału ściernego. Do pracy z większym dociskiem.
  • Typ 29 Dyski przeznaczone do pracy pod kątem 15-25 stopni. Uchylne ustawienie listków zapewnia większą powierzchnię kontaktu z obrabianym elementem, co ułatwia obróbkę zarówno płaskich jak i zaokrąglonych powierzchni. Wskazane zmniejszenie obrotów szlifierki poniżej 10.000 obr/min.Pracują ze średnim dociskiem.

Dyski z ziarnem cyrkonowym na twardym podłożu poliestrowym. P40,gruboziarniste, niebieskie dyski do agresywnego usuwania dużej masy naddatku metalu. Doskonałe do stali konstrukcyjnych.

Cubitronowe dyski na sprasowanym płótnie bawełnianym. Najpopularniejsze ziarnistości P60 i P80 do pracy ze średnim dociskiem. Niezwykle wytrzymały na rozkruszanie minerał ścierny zużywa się wolniej niż korund lub nawet cyrkon. Bardzo wysoka zawartość dodatku chłodzącego. Do stali nierdzewnych oraz miękkich stopów.


  • 2017-09-08
  • ASD